Шмигаль розповів про нові вимоги до будівництва, які дозволять економити українцям на опаленні

15:10 18.01.2021

Одним зі способів заощадити на платіжках за опалення є тепломодернізація житлових будинків.

Шмигаль розповів про нові вимоги до будівництва, які дозволять економити українцям на опаленні

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook.

Цього тижня Міністерство розвитку громад та територій встановило мінімальні вимоги до енергоефективності будівель. Відтепер житлові та громадські будівлі не можна будувати без дотримання мінімальних вимог до енергоефективності. Вимоги також є обов’язковими під час реконструкцій та капітальних ремонтів будівель”, – пише Денис Шмигаль.

Зі слів міністра, у розвинених країнах Європи та світу така практика дає змогу одному домогосподарству економити на опаленні до 60% . Таким чином, нововведення допоможе не лише ефективно використовувати енергоресурси, але й заощаджувати українцям на комунальних платежах.

Також Шмигаль доручив Міністерству фінансів та Мінсоцполітики сформувати механізм субсидіювання, який допоможе людям, що використовують електроенергію для опалення домівок.

Нагадаємо,   урядом було ухвалене рішення про зменшення ціни на газ для населення нижче ринкової. Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, у зв’язку з пандемією COVID-19, запровадженими карантинними обмеженнями, різким і непомірним для українців під час карантину зростанням біржових цін на газ в останні тижні, пропонується запровадити для всіх побутових споживачів державне регулювання ціни на газ на період дії карантинних обмежень або до завершення цього опалювального сезону.

Пропонована ціна, яка встановиться на цей період, — 6,99 грн за метр кубічний для всіх побутових споживачів.

Читайте також: Уряд фіксуватиме ціну за опалення на основі річного продукту газових компаній, – Шмигаль

 

Великий Київ у Google News

підписатися