Уряд фіксуватиме ціну за опалення на основі річного продукту газових компаній, – Шмигаль

10:45 15.01

Глава Уряду завив про намір встановити фіксовану планку на газ для споживачів в відштовхуючись від середнього річного продукту газових компаній. Це повинно захистити громадян від непередбачуваних підвищень платіжок за опалення.

Уряд фіксуватиме ціну за опалення на основі річного продукту газових компаній, – Шмигаль

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми “Сніданок з 1+1”.

Державна компанія «Нафтогаз» та інші постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів та запропонують українцям фіксовану ціну”, — зазначив очільник Уряду.

Восени минулого року десятки тисяч українців вже підписали річні контракти на постачання газу за ціною 4,70 грн за кубічний метр, розповідає прем’єр-міністр. За його словами, такий принцип діє у більшості країн Європи, де люди можуть обирати фіксовану ціну на рік або на місяць.

Шмигаль нагадав, що в Україні ціну на газ регулює біржа, а на ринку, за його словами, присутні зловживання. Саме тому Уряд планує обмежити граничну ціну на газ, аби окремі компанії-монополісти не завищували ціну та не здійснювали маніпуляцій із цінами в платіжках.

Уряд вирішив зафіксувати верхню межу ціни газу не вище 6,99 грн за кубічний метр. Це ринок, це ціна газу на ринку, але верхня межа не може перевищувати цю цифру. Ця ціна діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону, тобто як мінімум до квітня. Далі будемо дивитися, якою буде ситуація. Можливо, ціна піде різко вниз, тоді ми знімемо це обмеження”, — підкреслив Прем’єр-міністр.

Очільник Уряду зауважив, що Антимонопольний комітет та інші профільні міністерства незабаром проведуть перевірки ринку газу на предмет можливих зловживань та спекуляцій. 

Крім того, як зазначив Денис Шмигаль, Уряд спільно з профільним комітетом Верховної Ради працював над законодавчим врегулюванням питання щодо тарифу на розподіл газу, оскільки він встановлюється місцевими компаніями постачальними й затверджується НКРЕКП.

Ми хочемо, щоб тариф на розподіл був справедливим для всіх людей. Для цього є напрацьовані механізми й законодавці в Парламенті готові таку ініціативу підтримати”, — резюмував Шмигаль.

Нагадаємо, що тарифи на газ для населення буде знижено – нова ціна

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...