Нічого не беручи в рота, дихаючи через мокру ганчірку: науковець пояснив, що робити при ядерному ударі

Радіоактивне зараження при неправильній поведінці, без засобів захисту, здатне викликати тяжкі смертельні хвороби.

Про це  старший науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАН України кандидат фізико-математичних наук Володимир Улещенко, фізик-ядерник розповів НВ.

За його словами,  пряме опромінення діє миттєво і слабшає при віддаленні від епіцентру вибуху, так само як  світловий спалах від ядерного вибуху та ударна хвиля. 

“Радіоактивне зараження при неправильній поведінці, без засобів захисту, здатне викликати тяжкі смертельні хвороби. В тих самих Хіросімі й Нагасакі десятки тисяч людей померли в перші місяці після вибуху від хвороб, спричинених саме впливом радіоактивно зараженої території”, – додає науковець.

Улещенко розповідає, що слід  слід відразу виходити з  території вибуху і опромінення, нічого не беручи в рота, по можливості нічого не торкаючись і дихаючи через щось фільтруюче (банальну мокру ганчірку хоча б).

На чистій (або чистішій) території треба весь забруднений одяг з себе зняти і помитись.

“Так навіть без спеціальних засобів захисту можна істотно полегшити наслідки. Тоді (Хіросима і Нагасакі) люди цього нічого не знали і тому постраждали набагато більше, ніж могли б”,- зазначив вчений.

Нагадаємо, російська армія неодноразово скидала на території України фосфорні бомби. Варто знати, що робити і як не отримати важкі опіки від них.