Фосфорні бомби: що робити і як не отримати важкі опіки

Автор: Любава Лисичкіна
21:12 24.03.2022

Фосфорні бомби заборенені міжнародними конвенціями, попри це орки їх використовують. Білий фосфор, яким загарбники бомблять мирне населення в українських містах та селах, викликає важкі опіки.

Фосфорні бомби: що робити і як не отримати важкі опіки
оренда квартири Київ

Про це у Телеграмі поінформувала Патрульна поліція України.

Фосфорні бомби належать до зброї масового знищення. Через високу температуру горіння такий заряд підпалює все навкруги. Фосфорні боєприпаси спричиняють величезний ареал вражень, пожежі та хімічні опіки. 

Фосфор є самозаймистою речовиною,  коли потрапляє на шкіру та одяг, він одразу ж прилипає і продовжує горіти. Людина, яка потрапляє в зону ураження такої бомби, ризикує отримати смертельні каліцтва.

Що робити при фосфорному бомбардуванні?

  • Не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі або на одязі.
  • За можливості занурте пошкоджену частину тіла у воду або рясно поливайте/ змочуйте водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.
  • Обережно зніміть одяг, краще робіть це прямо у воді або продовжуйте поливати уражені ділянки водою 

Зазначається, що у воді фосфор не горить, також варто використовувати пінцет або щось, чим можна зняти фосфор та обпалені частини одягу.

Рани

Обробіть рану содовим розчином

  • на 1 склянку води потрібно додати 1 чайну ложку соди. На рану, яка утворилася від горіння фосфору, накладіть вологу пов’язку. Та змочуйте її содовим розчином.

Ні в якому разі не використовуйте вату та перекис водню! Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору.

Зазначається, що якщо людина, яка отримала фосфорні опіки, знаходиться у свідомості, необхідно дати їй будь-які знеболювальні та заспокійливі препарати.

Наголошується, що при горінні фосфор також виділяє отруйні пари, і для виведення токсичних речовин з організму варто прийняти будь-який сорбент. Пити багато води, також можна вживати молоко та лужну негазовану воду.

Нагадаємо, 23 березня стало відомо, що окупанти скинули на Ірпінь та Гостомель фосфорні бомби.

Великий Київ у Google News

підписатися