Невідомі втручались у земельний кадастр: Київ недоотримав мільярд

15:02 22.10.2020

Через втручання невідомих осіб до Державного земельного кадастру Київ недоотримав мільярд гривень податків.

Невідомі втручались у земельний кадастр: Київ недоотримав мільярд

Про це заявив голова Держгеокадастру Роман Лещенко в інтерв’ю «Економічній правді».

За його словами, мали місце два основні типи втручань в кадастр: зміна цільового призначення землі з комерційного призначення на промислове та зміна контурів і розмірів земельних ділянок.

Наприклад, є торговий центр у Києві, який сплачує податки, зокрема земельний, як комерційний об’єкт. Податкова в автоматичному режимі за номером КВЕД виставляє йому рахунок на оплату податків через державне казначейство, частина яких сплачується до місцевого бюджету. У великих містах відбулася зміна статусу об’єкта з комерційного призначення на промислове і бюджет втрачав більше половини доходів за земельним податком”, – розповів Лещенко.

Також шахраї змінювали контури земельних ділянок – між двома ділянками утворювали ще одну. За оцінками експертів, через такі схеми міський бюджет Києва недоотримав близько мільярда гривень.

Це яскраво видно в Конча-Заспі, де таким чином «створювалося» чимало земельних ділянок. Частина з них реєструвалася на «липових» документах. Якщо взяти елітні приміські райони Києва, то є земельні ділянки, на які є два-три власники з різними документами. При цьому між цими ділянками утворені інші земельні ділянки. Це, фактично, колапс”, – повідомив Лещенко.

Він зазначив, що система Державного земельного кадастру перебувала в управлінні окремих суб’єктів, які не мали ніякого стосунку до посадових осіб. На цьому вони робили окремий бізнес. Будь-який файл у кадастрі можна було просто обнулити, змінити і на основі цього робити рейдерські захоплення.

Нагадаємо, у Києві запрацював оновлений сайт містобудівного кадастру.

Великий Київ у Google News

підписатися