“Нескінченність за Флоріаном”. У Києві відбудуться спецпокази стрічки про київського архітектора

Автор: Галина Ворона
03:34 30.11.2023

У Києві відбудуться спецпокази документального фільму Олексія Радинського “Нескінченність за Флоріаном”. Головним героєм фільму є київський архітектор, художник, музикант, поет і теоретик Флоріан Юр’єв – автор модерністського герба Києва і “тарілки” на Либідській. Після сеансу відбудеться обговорення кінострічки із режисером.

“Нескінченність за Флоріаном”. У Києві відбудуться спецпокази стрічки про київського архітектора
оренда квартири Київ

Основна сюжетна лінія фільму розповідає історію київської «Літаючої тарілки». Фільм відстежує протистояння між архітектором Флоріаном Юр’євим та корумпованими посадовцями й забудовниками, що планували перетворити «Літаючу тарілку» на вхідну групу торговельного центру Ocean Mall.

На противагу цьому, в жовтні 2020 року будівля «Літаючої тарілки» дістала статус пам’ятки архітектури та монументального мистецтва.

У фільмі ідеться також про інші деталі життя та творчості Флоріана Юр’єва: його теорію «музики кольору» та синтезу мистецтв. У фільмі використано фрагменти експериментальних кіноробіт Флоріана Юр’єва, що були створені в 1970-х роках і вважалися втраченими.

Цей проєкт є продовженням короткометражного фільму Олексія Радинського «Колір фасаду: синій» (2019).

Фільм презентували світові в офіційній програмі 51-го Міжнародного кінофестивалю в Роттердамі (2022). Далі стрічка здобула нагороду на найбільшому кінофестивалі Польщі Millennium Docs Against Gravity, а також Національну премію кінокритиків «Кіноколо» за найкращий документальний фільм.

Покази відбудуться:

  • в Українському домі 2 грудня о 16:00 (вул. Хрещатик, 2).
  • в кінотеатрі «Жовтень» 3 грудня о 14:40 (вул. Костянтинівська, 26).

Читайте також: В прокат вийде фільм «Нескінченність за Флоріаном» про відомого архітектора

Нагадаємо, Флоріан Юр’єв був художником, архітектором, поетом, ученим, майстром музичних інструментів. Він розробив герб Києва у вигляді гілки каштана і кольорофонетичний алфавіт. Помер  у Києві 11 вересня 2021 року на 93-му році життя.

Великий Київ у Google News

підписатися