Немає жодного придатного до життя будинку: мешканці Мощуна понад рік не можуть домогтися відбудови після російських обстрілів

Автор: Оксана Тупальська
17:29 06.11.2023

Село Мощун розташоване за 4 км від Києва. Через обстріли окупантів в населеному пункті не залишилося жодної цілої хати. Проте відбудову там не розпочали та невідомо, коли розпочнуть – через бюрократію.

Немає жодного придатного до життя будинку: мешканці Мощуна понад рік не можуть домогтися відбудови після російських обстрілів
Світлодіодне освітлення

Мощун не може взяти участь у державних програмах з відбудови, бо немає генплану села. Затвердити генплан мали б під час сесії Гостомельської сільради, каже житель Мощуна Юрій Ющенко в сюжеті DW:

«Просто воєнний стан – нема сесії. Сесія не збирається. Один раз Шмигалю писали, до старости ходили всі, а потім прохання до Зеленського. Щоб якось посодєйствували».

Коли буде генплан села, а жителі Мощуна зможуть принаймні стати в чергу на відбудову староста села Вадим Жердецький каже так:

«Не підписаний генплан – нема повноважень. Над цим працює начальник військової адміністрації, працює добре. Ми чекаємо. Бачте, що перед нами – планіровка будинків куда, кому що як ставити».

Поки з усіх ремонтів в селі – дорога. Асфальт кладуть під воротами дворів з розбитими хатами. Юлія Гавриленко з дитиною та батьками живе в модульному будинку, який встановили добродії. Їй пощастило на відміну від інших мати хоч який дах над головою. Чоловік Юлії зараз на фронті. Проте вона не розуміє, навіщо саме зараз класти дорогу до непридатних до життя садиб:

«Там десь труби перебили, там десь електричество перебили, пока терпимо. Вибачте, іде війна в країні, вони строять дорогу – вона не потрібна. Люди остались без будинків, без житла, без нічого і як дальше воно буде…»

Раніше «ВК» розповідав, що у битві за селище Мощун, яка була вирішальною у звільненні української столиці, ЗСУ знищили еліту російських військ. 

А також про жительку знищеного вщерть Мощуна, яка залишилась одна на все село, коли всі евакуювалися. Ховаючись у підвалі, жінка дочекалася деокупації.

У квітні цього року прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що Мощун відбудують в ході експериментального проекту за принципами “відбудувати краще, ніж було”. Проте, як бачимо, експеримент поки не розпочався.

Тиждень тому в селі добудували на кошти допомоги зі Швейцарії пункт надання медичної допомоги. Проект реалізували швейцарські організації Skat Foundation та Швейцарське бюро розвитку та співробітництва за фінансової підтримки кантону Сент-Галлен.

Великий Київ у Google News

підписатися