Неймовірні затори, черги на щеплення, порожні кафе і ТРЦ – як пройшов перший “червоний” день у Києві

Автор: Галина Ворона
21:29 01.11.2021

Сьогодні у Києві почали діяти заборони “червоної” зони, які передбачають обмеження для невакцинованих людей. Саме через це у попередні кілька днів були неймовірні черги на щеплення. Чи поменшало охочих щепитись та чи дійсно невакцинованим тепер всюди закриті двері – читайте у нашому підсумку дня.

Неймовірні затори, черги на щеплення, порожні кафе і ТРЦ – як пройшов перший “червоний” день у Києві
Світлодіодне освітлення

COVID-контроль у транспорті 

За правилами “червоної” зони забороняється перевезення пасажирів громадським транспортом, у тому числі метрополітеном (крім осіб до 18 років), без негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години; або “жовтого” чи “зеленого” COVID-сертифіката; або документа про одужання особи від зазначеної хвороби.

Про немалі штрафи за відсутність COVID-документів у транспорті всі чули, тож невакциновані кияни або пересіли на власні автівки, або залишились вдома – зранку на дорогах столиці спостерігались суцільні затори, а от метро, трамваї і тролейбуси спорожніли та возили повітря і всього по кілька пасажирів. 

Що стосується COVID-контролю, то він, як і обіцяли, був вибірковим. У наземному транспорті правоохоронці перевіряли документи на зупинках та подекуди заходили до салону.

У метро – стояли біля турнікетів і також вибірково питали сертифікати. Щоправда, такі перевірки були не на всіх станціях. Достовірність паперового сертифікату перевіряли лише за печаткою та підписом, а електронний документ сканували за допомогою планшету. Щоправда, повідомляє kyiv.media, з технічних причин всі внутрішні covid-сертифікати або не сканувались, або ж визначались як недійсні.

Одну із перевірок зафільмували на відео журналісти “Радіо Свобода”.

Скільки фальшивок виявлено у пасажирів громадського транспорту, поки невідомо.

Відвідування закладів

Кафе, ресторани, кінотеатри, музеї, ТРЦ та інші заклади мають пускати відвідувачів за такими самими умовами, що і в транспорт – з негативним ПЛР-тестом на COVID-19 або експрес-тестом на визначення антигена строком дії 72 години; “жовтим” чи “зеленим” COVID-сертифікатом; або документом про одужання від зазначеної хвороби.

Вже відомо, що переважна більшість закладів сумлінно дотримувались правил – закладів-порушників виявили менше 10%. Про це розповів Радіо НВ начальник головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві Олег Рубан.

Зокрема, як пишуть кияни, McDonald’s ретельно перевіряє наявність необхідних документів, хоча кількість відвідувачів у закладі помітно зменшилась, як і в транспорті.

Так само жорсткий “фейсконтроль” організували більшість ТРЦ, де також стало малолюдно.

Та журналісти “Новини. live” все ж знайшли кафе у Дніпровському районі та салон краси на Русанівці, де не перевіряли наявність сертифікатів.

“А ви перевіряєте сертифікати?” “ні звичайно. Ми не маємо таких повноважень. Вони є лише у поліції. Прийдуть – нехай перевіряють” розповіли журналістам у косметологічному салоні і салоні краси.

Також видання стверджує, що у ТРЦ “Новус” та бізнес – центр “Парус” пускали всіх, навіть без масок, а в ТРЦ “Магеллан” на вході ніхто нічого не перевіряв, зате на другому поверсі стояла охорона і в магазини на 2 і 3 поверсі пускали тільки за тестом або сертифікатом.

Черги на щеплення не меншають

Охочих вакцинуватись від коронавірусу так само багато, як і перед запровадженням “червоної” зони. У чергах на вакцинування подекуди збиралось кілька сотень чоловік – як наприклад сьогодні на “Олімпійському”. Не менші верениці збирались і в інших центрах щеплення.

Нагадаємо, з 1 листопада у Києві запроваджено “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Утім, локдаун діятиме, по суті, лише для невакцинованих громадян.

Великий Київ у Google News

підписатися