Понад 100 видів рослин: «Квітковий рай» визнано ботанічною пам’яткою природи

Автор: Марія Супрун
15:14 23.09

З метою збереження та охорони зелених зон та природних комплексів у столиці частину території Дніпровського лісництва «Квітковий рай» оголошено ботанічною пам’яткою природи місцевого значення.

Понад 100 видів рослин: «Квітковий рай» визнано ботанічною пам’яткою природи

Таке рішення прийняли сьогодні, 23 вересня, на пленарному засіданні Київради. Рішення підтримали 72 депутати.

Вказана територія знаходиться на балансі КП «Дарницьке лісопаркове господарство», та займає площу 0,8 га. Вона є цінною, оскільки тут представлені понад 100 видів рослин, тому рішення Київради сприятиме оздоровленню довкілля, поліпшенню екологічного та санітарного стану столиці.

«Проєкт рішення розроблено з метою збереження ботанічного різноманіття та збереження історичних екземплярів рослинного світу столиці. Велику цінність на вказаній території становлять великі популяції двох рідкісних первоцвітів, а саме сону широколистого та сону чорніючого, які занесено до Червоної книги України. Враховуючи ботанічне різноманіття об’єкту, важливо оголосити його територію ботанічною пам’яткою природи місцевого значення», – відзначила депутатка Олеся Пинзеник.

Додамо, що сон широколистий охороняється згідно з Бернською Конвенцією про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.

Проєкт рішення розроблено науковцями, у ньому, зокрема, визначено основні заходи зі збереження ботанічного об’єкта, який береться під охорону.

Нагадаємо, Київрада сьогодні засідає – Кличко заявив про захоплення земель столиці і просить допомоги у депутатів.

Великий Київ у Google News

підписатися