Топ-5 небезпечних місць в Києві, які краще ніколи не відвідувати

18:22 07.09.2020

Останніми роками в Києві стали модними екскурсії в потаємні, часом небезпечні місця. Туристи заходять в підземні тунелі, відвідують закриті об’єкти. Часто це відбувається нелегально, бо багатьом цікаво пізнати іншу сторону столиці. Але є такі місця у столиці, які краще ніколи не відвідувати – вони небезпечні, як для екології, так і для життя.

Топ-5 небезпечних місць в Києві, які краще ніколи не відвідувати Фото: denied.org.ua

Віртуальну екскурсію по таких небезпечних київських місцях провів голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий.

  • Завод «Радикал» – поруч зі станцією метро «Лісова» розташоване закинуте підприємство, яке виробляло хімічну продукцію на весь СРСР. В 1990-ті роки, через байдужість керівництва підприємства стався розлив ртуті – одного з найбільш небезпечних металів. Вже десятки років лівобережні райони столиці під загрозою. У чому небезпека? Отруєння ртуттю провокує численні хвороби – атеросклероз, гіпертонію, а в окремих випадках – смерть. Єдиний вихід – демеркуризація. Приблизна вартість робіт – 1,3 мільярди гривень, у міського бюджету таких коштів немає. Проблема «Радикалу» має загальнонаціональний масштаб, тож держава також має брати участь у її вирішенні.
  • Спецкомбінат «Радон». З 1980-хх років сюди звозили радіоактівні відходи з сусідніх областей України. Зараз вони зберігаються на глибині 10 метрів в спеціальних контейнерах. У 1995 году одне зі сховищ залила вода, стався витік небезпечної радіоактивної речовини тритію. А поруч знаходиться живописна місцевість «Феофанія». Сховище в аварійному стані. Ядерний могильник варто перенести в Чорнобиль.
  • Бортницька станція аерації – давня і одна з найнеприємніших проблем столиці. Вона була розрахована на прийом 3 мільйонів кубометрів фекалій, а вміщує вже 8,5 мільйонів. Можливі наслідки – прорив дамби і розлив відходів нашої життєдіяльності в Дніпро. Щоб врятувати киян, Японія надала в кредит 980 мільйонів доларів на реконструкцію станції, яка наразі триває.
  • ТЕЦ 5 – викидає в повітря сотні тонн продуктів горіння мазуту. На теплоелектроцентралі немає організованої утилізації попелу і шлакової суміші, які отруюють повітря, внаслідок чого у ньому висока концентрація токсичних речовин. Додайте сюди діяльність інших підприємств і маємо хвороби дихальних шляхів та легень.
  • Полігон ТПВ №5 – знаходиться неподалік столиці, в селі Підгірці, але несе загрозу для Києва і області. Його небезпека полягає у тому, що утилізовані тут відходи не тільки смердять, а й отруюють грунт і підземні води. Вирішення проблеми також буде прописане в Екологічній стратегії Києва. Це повне закриття полігону та будівництво сучасних сміттєпереробних заводів.

Нагадаємо, дві станції моніторингу повітря з’являться у Києві до кінця року (АДРЕСИ).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...