Не хочу бути наступним. Велосипедисти перекрили Хрещатик через поведінку водіїв

20:30 24.07.2020

Кожного дня велосипедисти стикаються з неповагою зі сторони водіїв авто. Тож вони вирішили вийти на акцію за свої права та перекрили дорогу біля мерії. Останньою краплею став інцидент, що трапився 16 липня через небезпечну поведінку водія на тренуванні клубу Echelon. Серед вимог – приведення українських ПДР до європейських норм, а також врахування інтересів велосипедистів при оновленні вулиці Хрещатик.

Не хочу бути наступним. Велосипедисти перекрили Хрещатик через поведінку водіїв

Як повідомляють організатори, на мітингу присутні народні депутати України, представники громадських організацій та об’єднань велосипедистів, найсильніші спортсмени країни, журналісти та всі хто використовує велосипед, як транспорт чи спортивний снаряд. Після акції під КМДА учасники поїдуть до будівлі Верховної Ради.

Зараз, коли відбувся кричущий випадок зневаги водія автомобіля до велосипедистів, саме час об’єднуватися і нарешті впроваджувати європейські норми та закони для безпечного пересування містом та автошляхами загального користування”, – зазначають організатори.

 

Зокрема, велоспільнота вимагає:

  • 1.5 метра інтервалу при випередженні велосипедиста;
  • офіційний дозвіл на їзду в парах;
  • підвищення відповідальності за скоєння ДТП з велосипедистами;
  • дозволити супроводження поліції при велотренуванні в групах;
  • приведення нормативної бази, що стосується безпеки велосипедистів, до європейських стандартів;
  • врахування думки велосипедистів при проєктування центральної вулиці міста – Хрещатику, як гідну демонстрацію намірів з боку влади.

Нагадаємо днями на трасі під Києвом стався конфлікт, в ході якого група велосипедистів клубу Echelon стверджує, що директор компанії Roshen В’ячеслав Москалевський спочатку порушив ПДР, а після намагався задавити двох чоловік, переїхав велосипеди. У Москалевського – інша версія.

Зазначимо, що у червні велосипедисти виходили на “лежачий протест” під стіни КМДА. Вони вимагали покращення велосипедної інфраструктури та безпеки для власників двоколісного транспорту, після того як 11 червня внаслідок ДТП з вантажівкою велосипедист отримав травми, несумісні з життям.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...