Про це йдеться у дописі “На захист Булгакова”, який Дмитро Горбачов оприлюднив на своїй Facebook-сторінці.
За його словами, українофобство Булгакова – наклеп на великого письменника.
Він любив Україну, про що свідчить останній розділ “Білої гвардії”. Обожнював свій рідний Київ. Як показав літературознавець Мирон Петровський, за Єрусалимом і Москвою в Майстрі й Маргариті постає саме Київ і булгаковські враження від нього. Майстер і Маргарита скомпоновані на кшталт українського вертепу – космізм і дотепна сатира. Головна традиція М. Б. – Гоголь”, – пояснює дописувач.
Він також нагадав, що Булгаков досконало знав українську мову і спілкувався нею з київськими театралами, які приїхали до нього у Москву з приводу постановки гоголівського “Ревізора”.
Колись мудрий гетьман Скоропадський застерігав садистично-гарячі голови: не бийте по своїх (а це і Гоголь, і Чехов). Напад на Булгакова це випад проти світової й української культури”, – додав мистецтвознавець.
Читайте також: Читайте також: “Дом Булгакова” радянська влада “отжала” у міста разом із добрячим шматком історії – Оксана Забужко
Довідково. Дмитро Горбачов – мистецтвознавець, культуролог, історик і теоретик образотворчого мистецтва, професор. Знавець мистецтва доби бароко ХVII-XVIII ст., романтизму та реалізму XIX ст., сецесії та авангарду 1900-1930 рр. Автор та упорядник півтора десятка мистецтвознавчих книг та альбомів. Консультант аукціонів “Крісті” й “Сотбіс”.
Автор документальних фільмів з історії українського мистецтва, серед них — “Казимир великий, або Малевич селянський”, “Школа спектралізму”, “Український кубофутуризм та Олександр Богомазов”, “Олександра Екстер”, циклу “Мистецтво світу — внесок України”.
Нагадаємо, Національна спілка письменників України пропонує закрити музей російського письменника українського походження Михайла (Міхаїла) Булгакова та відкрити у приміщенні на Андріївському узвозі музей імені українського композитора Олександра Кошиця. НСПУ вважає, що у Києві не повинен працювати музей письменника, який “люто ненавидів Україну та її незалежність, а також паплюжив, як тільки міг, її у своїх творах”, зокрема у романі “Біла гвардія“.
У самому музеї Булгакова іронічно відреагували на таку ініціативу, а колишня прессекретарка Ющенка запропонувала “компромісне” вирішення.
Як писав “ВК”, нещодавно з фасаду будівлі Інституту філології КНУ ім. Шевченка зняли меморіальну дошку Михайлу Булгакову.
Читайте також: Чи достатньо народитися та жити у Києві, щоб тобі пам‘ятник встановлювали? “Слуга” Семенова про демонтаж Булгакова