Науковці НАНУ допомагають усувати протікання у Київському метрополітені

Автор: Любава Лисичкіна
19:37 28.12.2023

 Науковцям Інституту хімії високомолекулярних сполук належить технологія «Геополімеркомпозит», що дає змогу розв’язати одну з найважчих проблем будівництва тунелів – надійно хімічно закріпити зони плавунів і тектонічних розломів.

Науковці НАНУ допомагають усувати протікання у Київському метрополітені

Про це ідеться у повідомленні НАН України.

Розробка Інституту хімії високомолекулярних сполук усуває дефекти конструкцій, перетворюючи їх на монолітні зони, закріплюючи конструкції (зокрема, масиви ґрунту) та гідроізолюючи їх. Як говорять науковці,  результат використання технології – надійна система гідроізоляційного захисту конструкцій з одночасним їх укріпленням.

Наразі спеціалисти ТОВ «МОНОЛІТ – ПОЛІМЕР», що функціонує на базі  Інституту хімії, беруть участь у ліквідації окремих протікань води в зоні станції «Деміївська» Київського метрополітену.

Довідково:

Співпраця науковців та київметро бере початок іще 1988 року. Згідно з домовленістю із керівництвом Київського метрополітену розроблена та діє програма «Тунелі без течій», за якою  науковці впровадять нові технології та комплект полімер-мінеральних композитів для ефективної ліквідації протікань і замокань тунелів. Мета цієї програми – цілковита ліквідація небезпечних процесів у конструкціях тунелів.

За 35 років співпраці у Київському метрополітені виконано десятки штатних і аварійних робіт, зокрема ліквідовано значні прориви води (до 100 м3/год) із винесенням ґрунтів. Розроблену в Інституті технологія «Геополімеркомпозит» використано також на кількох дільницях тунелів Харківського метрополітену.

Читайте також: Між станціями метро “Теремки” і “Деміївська” запрацював човниковий рух

 Як повідомляв “ВК”, в місцях просідання ґрунту біля станції метро “Деміївська” почались геологічні дослідження – коли буде результат.

Читайте також: Почайна, Гідропарк, Либідська, Вирлиця – що відбувається в метро та чи заблокують підземку ремонтники

Нагадаємо, у  зв’язку з підтопленням тунелів Київського метрополітену розпочато досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст.367 КК України).

 

Великий Київ у Google News

підписатися