“Насильство – це вибір, орієнтація – ні”. ЛГБТ-спільнота мітингувала під Офісом президента

Автор: Галина Ворона
15:15 05.06

Під Офісом президента у столиці сьогодні відбулась акція ЛГБТ-спільнот проти свавілля радикалів та нападів організованих злочинних угруповань на мирних активістів.

“Насильство – це вибір, орієнтація – ні”. ЛГБТ-спільнота мітингувала під Офісом президента

Кілька сотень представників ЛГБТ з плакатами “Я не хочу боятись”, “Насильство – це вибір, орієнтація – ні”, “Тисни 5488, аби не тиснули на тебе” і різнокольоровими прапорами вимагали від влади ухвалення законопроєкту 5488 про дискримінацію і нетерпимість, реформувати поліцію і суди, а також – розслідувати напади радикалів на любителів “веселки”.

Нам набридло терпіти свавілля радикалів, постійні напади. Ми не будемо терпіти саботаж поліції з ігноруванням системного насильства з боку радикальних консерваторів на ЛГБТ+ людей, феміністок та інших людей, яких вони вважають загрозою так званим “традиційним цінностям”, – кажуть організатори акції. 

Вони скаржаться, що радикальні угруповання не приховують свої атаки, вихваляючись нетерпимістю у  соцмережах, а поліція, яка приїжджає на виклики, пов’язані з нападами агресивних угрупувань, не намагається затримати молодиків на місці і пошук “хуліганів” після написання заяв про напади поки не приніс жодного результату, хоча що особи нападників відомі.

За даними центру прав людини Zmina, у 2020 році сталося понад 100 випадків нападів та переслідувань активісток й активістів. Захист прав ЛГБТ визнано одним з найнебезпечніших видів активізму. Напади на ЛГБТ+ в Києві стали частим явищем: радикали тероризують зовнішньо некомфортних перехожих на Подолі, намагаються зривати правозахисні та культурні заходи.

Як завжди під час мітингів ЛГБТ-спільноти, не обійшлося без контракції радикалів, на якій лунали гасла, що “свобода – це диктат”. Перед заходом хлопці нібито домовилися про дрес-код: не надягати футболки зі свастикою.

На думку організаторів альтернативної акції, законопроект 5488 — це верхівка айсберга, основна задача якого — руйнація фундаменту сім’ї.

Представники радикальних організацій стверджують, що риторика ліволібералів про свободу слова — це ширма для встановлення тоталітарного режиму, “як сьогоднішньому ЄС та США”.

Все це — наслідок Майдану, тому необхідно переглянути його значення”, – впевнені прихильники традиційних цінностей.

Та попри накал страстей під час акції обійшлося без провокацій, правоохоронці розділили сторони подвійним коридором і кожну з них окремо провели до станції метро.

Читайте також: У Києві зняли рекламу для найбільшої ЛГБТ-платформи світу (ВІДЕО)

Нагадаємо, представники української ЛГБТ-спільноти оголосили про формування військового взводу.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...