Нас розриває злість на ворога: як допомогти собі оговтатися від негативних новин

Автор: Любава Лисичкіна
03:19 11.06.2023

Сильний стрес може негативно впливати на наш організм. Ми донатимо, збираємо речі для них, допомагаємо організувати евакуацію, привернути увагу світу та притягнути злочинців до відповідальності. Але такі новини сильно б’ють по нашому моральному стану.

Нас розриває злість на ворога: як допомогти собі оговтатися від негативних новин Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Психотерапевтка Яна Алавєранова розповіла, як вижити і тримати себе в тонусі попри негативні новини, такі, як підрива Каховської ГЕС, наприклад.

“Біда такого масштабу збиває з ніг, тому почуватися виснаженим(-ою), безсилим(-ою) чи у відчаї зараз — не дивно. Треба попіклуватися про себе і допомогти тим, до кого можете дотягнутися”, — говорить психотерапевтка.

Вона наголошує, що бути навіть віртуальним свідком такої біди — надзвичайно травматичний досвід і пікове навантаження для психіки. тому закликає подбати про себе в ці дні.

  • Не вимагай від себе енергійності, продуктивності, ефективності: щось зробив(-ла) — добре, цього достатньо.
  • Якщо є можливість, все важливе і нетермінове перенести — перенеси.
  • Хочеться з головою залізти під ковдру, обійняти кота і звернутися калачиком — ховайся і лежи.
  • Хочеться їсти — їж. Здають нерви і є заспокійливе — пий.
  • Хочеться з кимось поговорити чи когось почути — дзвони, пиши, їдь, не залишайся на самоті.

Зараз може бути дуже складно відірватися від новин, тож якщо не можеш припинити дивитися — дивися. Це дає ілюзію контролю, але після перегляду новин, обов’язково треба щось зробити. Донать, роби репости у соціальних мережах, підтримуй інших, годуй власних дітей, себе чи звірів. Головне — не застрягти у спогляданні горя і власному безсиллі, — пояснює Яна.

Вона каже, що треба нагадувати собі їсти, пити, рухатися. Радить не мерзнути та тримати ноги у теплі. Можна робити щось буденне та зрозуміле: сходити в магазин чи прийняти душ.

За словами лікарки, такі прості дії повертають відчуття, що хоча б на щось ти можеш впливати, а це допомагає зрештою поволі виринати з безсилля та відчаю.

Відомо, депресія та дефіцити нутрієнтів: лікар-дієтолог розповіла про взаємопов’язанність похмурості та їжі.

Великий Київ у Google News

підписатися