НАБУ ймовірно хотіло організувати провокацію хабаря Кличку за участі нардепа

віталій кличко

Співробітники НАБУ систематично проводять провокації хабарів відносно різних чиновників. Одну із таких провокацій вони ймовірно намагались організувати відносно мера Києва Віталія Кличка із залученням нардепа.

Про це пише видання “Букви”.

Як зазначається, НАБУ з 2018 року проводить розслідування у кримінальному провадженні щодо фактів протиправного отримання низкою народних депутатів грошової компенсації за оренду житла у Києві під час виконання ними депутатських повноважень.

В межах цього кримінального провадження в жовтні 2024 року детективи НАБУ повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем) колишньому нардепу Вадиму Нестеренку.

Минулої середи (12.02.2025) слідство звернулося до ВАКС з клопотанням щодо обрання Вадиму Нестеренку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Під час судового засідання 17.02.2025 адвокати захисту повідомили суду факти про спроби позапроцесуального впливу сторони обвинувачення на підозрюваного.

За даними сторони захисту, ще в жовтні 20024 року, невдовзі після повідомлення Нестеренку про підозру, з ним зв’язався адвокат, який запропонував допомогу в захисті інтересів Нестеренка. Згодом з’ясувалося, що цей адвокат насправді пов’язаний зі співробітниками НАБУ, які систематично проводять провокації хабарів відносно різних чиновників.

Зокрема, Нестеренку було запропоновано взяти участь в провокації хабаря Віталію Кличку. Попри те, що Вадим Нестеренко не був особисто знайомим з мером Києва, правоохоронці покладали на нього самостійно віднайти спосіб надання хабаря. В обмін на це адвокат гарантував, що НАБУ та САП не будуть піднімати питання щодо обрання Нестеренку запобіжного заходу та погодяться на перекваліфікацію.

На підтвердження зазначених тверджень стороною захисту Нестеренка у судовому засіданні 17.02.2025 було надано особисту заяву Вадима Нестеренка щодо відповідних обставин та скриншоти листування з відповідним адвокатом.

Поміж інших матеріалів листування виявилась фотокопія підписаного детективом НАБУ Іваном Дячуком та прокурором САП Артемом Стельмахом клопотання про обрання Нестеренку запобіжного заходу, яке було надіслане Вадиму Нестеренку ще 06.12.2024 – тобто більше ніж за два місяці до його подачі до суду.

На думку журналістів, це може свідчити про те, що запобіжний захід використовувався НАБУ та САП для здійснення позапроцесуального тиску на Нестеренка, а звернення із цим клопотанням до суду лише через декілька місяців свідчить про невдоволення сторони обвинувачення позицією підозрюваного.

Так само ці обставини можуть свідчити про упередженість кримінального провадження відносно Нестеренка в цілому та його спрямованість виключно на створення штучних передумов втягнення колишнього нардепа в протиправну діяльність, адже про підозру Нестеренку повідомили лише через 6 років після початку розслідування, а звернення до суду із клопотанням про обрання запобіжного заходу відбулось майже через 4 місяці після повідомлення про підозру.

Читайте також: Оборудки з землею у Київраді: НАБУ та САП виявили мільйони доларів корупційних коштів

Нагадаємо, 6 лютого НАБУ і САП заявили про проведення масштабної операції з викриття земельної корупції у КМДА і Київраді. У ЗМІ з’явилась інформація, що слідчі дії проходять у бізнесмена Дениса Комарницького – колишнього лідера фракції “Блоку Леоніда Черновецького” у Київраді (2008-2010 роки). Після парламентських виборів 2019 року його почали називати “смотрящим” за Києвом через нібито вплив на будівельну та комунальну сфери столиці. 

Ввечері того ж дня правоохоронці розповіли, що затримано 7 учасників злочинної організації, які на рівні Київради проводили оборудки з землею. Наступного у КМДА знову відбулись обшуки: слідчі шукали докази у справі 15-річної давнини. Кличко заявив, що розраховує на неупереджене розслідування. 

Окрім Комарницького, у ЗМІ назвали імена ще двох підозрюваних – це заступник голови КМДА Петро Оленич та депутат Київради Михайло Терєнтьєв. Їм обом обрали запобіжні заходи.