На Володимирській руйнують історичну будівлю, в якій живуть люди (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
19:36 04.05.2021

Нещодавно в Києві знесли будинок Уткіна заради ТРЦ, а тепер знищується ще один старовинний будинок – цього разу на вулиці Володимирській, 93.

На Володимирській руйнують історичну будівлю, в якій живуть люди (ФОТО) Фото: Апостроф

Будівля знаходилася в чудовому стані, поки будівельна компанія не почала забивати палі впритул до фундаменту і стін будівлі. Будинок розташований на схилі, тому будівельні роботи привели до руйнування – зі стелі посипалася штукатурка, а по стінах пішли тріщини, пише Апостроф.

За словами мешканців, вони зверталися до всіх можливих інстанцій і правоохоронних органів, але там не помічають проблеми.

Зазначається, що жити в будинку стало небезпечно, тому більшість мешканців були змушені з’їхати і продати свої квартири… забудовнику. Нові “власники”, а за фактом представники забудовника, зняли в будинку батареї і вікна, щоб швидше “добити” будівлю. Тепер будівля дійсно нагадує аварійну.

Водночас, третина будівлі все ще не належить забудовнику – частина мешканців продовжує відстоювати свої права, сподіваючись на допомогу влади та громадськості.

Наразі ГО “Мапа реновації”, що займається збереженням культурної спадщини, планує підготувати документи для подачі до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Таким чином, будівля зможе отримати статус пам’ятки історії та архітектури і додатковий захист від посягань.

Краєзнавець Антон Короб вважає, що за зовнішніми ознаками це прибутковий будинок (житловий будинок, побудований для здачі квартир в оренду) кінця 19 століття. За його словами, будинок не внесено до переліку об’єктів нерухомої культурної спадщини, але він перебуває у центральному історичному ареалі міста Києва і будь-які роботи тут мають погоджуватись з Міністерством культури та інформаційної політики. Унікальність будинку для історії Києва підтверджують і інтер’єри. На стелі в під’їзді збереглася рідкісна для столиці ліпнина з рослинами і комахами (серед яких привертають увагу величезні мухи), виконана в стилі модерн.

Нагадаємо, раніше у столиці фактично знищили старовинний будинок Уткіна на вул. Симона Петлюри. Активісти викликали поліцію, яка розпочала розслідування. При цьому про намір знести 120-річний будинок та плани з будівництва на його місці 26-поверхового ЖК “‎Апарт-готель Times” стало відомо ще наприкінці березня. Ніхто і пальцем не поворухнув для порятунку будівлі навіть після того, як навпроти з’явився сітілайт із закликом врятувати її від забудовника.

Великий Київ у Google News

підписатися