На відновлення аеродрому в Гостомелі необхідно близько $0,5 млрд — керівництво ДП “Антонов”

Автор: Любава Лисичкіна
21:20 23.06

У кінці лютого державне підприємство “Антонов” повідомило про втрату найбільшого у світі транспортного літака “Мрія”. Він постраждав під час боїв за аеропорт Гостомель, який намагались захопити російські окупанти.Скільки коштуватиме «Антонову» відновлення після російських ударів?

На відновлення аеродрому в Гостомелі необхідно близько $0,5 млрд — керівництво ДП “Антонов”

Про це в  інтервʼю розповіли  генеральний директор  ДП “Антонов” Євген Гаврилов та в.о. заступника гендиректора з операційної та адміністративної діяльності  Віктор Авдєєв.

“Для реконструкції аеродрому необхідно близько $0,5 млрд”, — зазначив Авдєєв.

Євген Гаврилов в свою чергу додав, що це попередні цифри. Йдеться про інвестиції саме у відновлення аеродрому. У цю суму не включено витрати на відновлення парку літаків, які постраждали в результаті окупації Гостомеля російськими військами.

“Завдано збитків на понад $1 млрд. На аеродромі, площа якого приблизно 400 га, живого місця не лишилося!” — зазначив Гаврилов.

Керівники повідомили, що потрібна повна реконструкція, а по суті, будівництво нового аеропорту. Мається на увазі, треба побудувати термінал, який дозволить створити в Гостомелі вантажний хаб. Він використовуватиметься насамперед  “Авіалініями Антонова”. 

“Хочемо підвищити привабливість авіакомпанії за рахунок розширення спектру її послуг, більш функціонально використати парк літаків для міжнародних перевезень. Частину складських приміщень пропонуватимемо в оренду іншим вантажним авіакомпаніям”, – додав Авдєєв.

Крім того, за словами  заступника гендиректора, у Гостомелі буде створено компанію під умовною назвою Antonov Technic, яка забезпечуватиме повний комплекс технічного обслуговування літаків сімейства “Ан” та, можливо, інших типів повітряних суден.

“Обовʼязково відновимо льотно-випробувальну базу “Антонова”, щоб продовжувати модернізацію існуючих типів літаків та розробляти нові”, — додав Авдєєв.

Нагадаємо, 27 лютого російські окупанти знищили українську “Мрію” під час повітряної атаки. В мережі з’явилися світлини з аеропорту в Гостомелі, на яких можна було побачити понівечені окупантами «Мрію» та інші літаки ДП «Антонов». Напочатку квітня пілот легендарної “Мрії” вперше наживо побачив те, що від неї залишилось.

В Україні хочуть відродити “Мрію” та створили Міжнародний фонд відбудови легендарного літака.

Великий Київ у Google News

підписатися