На території Лаври буде чоловічий монастир, Епіфаній просить надати храм та приміщення

Автор: Любава Лисичкіна
19:13 23.06

Священноархімандритом (керівником) Лаври призначено митрополита Епіфанія, згідно до давньої історичної традиції.

На території Лаври буде чоловічий монастир, Епіфаній просить надати храм та приміщення

Про це повідомив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Зазначається, що рішенням Священного Синоду Православної Церкви України 23 травня 2022 р. у складі Православної Церкви України було засновано чоловічий монастир – Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру Православної Церкви України.

Епіфаній зауважує, що керівництво монастиря Московського Патріархату протягом трьох десятиліть послідовно підтримувало і продовжує підтримувати та пропагувати ідеологію “русского міра”, яка нині стала “виправданням” відкритої агресії РФ проти України. Павло (Лебідь) особисто нагороджений Путіним орденом РФ “Дружба народів”.

“Від 2014 року, від початку війни Росії проти України, Лавру полишили багато парафіян, які хотіли би мати з нею духовний зв’язок, але не могли надалі терпіти поширення в ній російської неоімперської ідеології”, – наголосив релігійник.

Відтак, митрополит звернувся до голови Кабміну Дениса Шмигаля з прроханням невідкладно вирішити питання про надання одного з храмів на території Верхньої Лаври, які фактично не використовуються для постійних богослужінь (Благовіщенського храму в колишніх Митрополичих палатах, храму Всіх Святих над Економічною брамою чи іншого в межах Верхньої Лаври) – для звершення регулярних богослужінь Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ПЦУ. А також знайти можливість для надання приміщень на території Верхньої Лаври для монастирського життя та діяльності.

“Монополія монастиря Московського Патріархату на богослужіння в Лаврі категорично не сприймається більшістю православних в Україні та українським суспільством”, – додав Епіфаній.

 До слова, в київському морзі опізнають захисників Маріуполя (ФОТОРЕПОРТАЖ).
 

 

Великий Київ у Google News

підписатися