На стадіоні «Динамо» відбувся матч дітей військових, зниклих безвісті та військовополонених із зірками спорту й естради

Автор: Роксана Христич
11:59 05.06

Для дітлахів військових організували зустріч із кумирами, екскурсію та футбольний матч.

Два столичні стадіони – «Динамо» ім. В. Лобановського та НТБ ДЮФШ «Динамо», що на Нивках стали місцем спортивного свята для дітей військовослужбовців, які загинули, зникли безвісти на війні або перебувають у полоні.

До зустрічі зі дітьми долучилися зірки естрати та спорту.

– Для мене виконувати Гімн України перед таким матчем – це про материнський біль, адже я сама мама. Я розумію, наскільки для дітей важливо відчувати батьківську й материнську любов та підтримку. Тому сьогодні я всім серцем обійняла їх, хочу, щоб вони відчули, як сильно ми їх любимо, що нам не все одно, що з ними буде далі. Дякую дітям за те, що вони тримаються, а ми тримаємося завдяки ним»,  – зізналася співачка Ольга Цибульська.

Для понад 50 дітлахів було організовано екскурсію на клубному стадіоні киян.

Маленькі гості побували на багатьох локаціях арени –  гостьовій VIP-ложі стадіону, відвідали  Музей історії «Динамо» та  змогли на власті  очі побачити трофеї, завойовані киянами, та інші пам’ятні відзнаки отримані командами  різних поколінь динамівців.

Оганізатори кажуть, що ставили за  мету  відволікти діток від неприємних буднів, підтримати дітей, мотивував їх на майбутнє та висловити у такий спосіб вдячность сім’ям героїв України.

Дітлахи зіграли у футбол  із справжніми зірками спорту.

Щоб було веселіше та цікавіше, забивати м’ячі можна було одразу у шестеро воріт, а тайм тривав 15 хвилин. У підсумку результат матчу був просто неймовірний – 40:11 на користь дітей. Потім на учасників чекала символічна серія пенальті, яка теж викликала масу позитивних емоцій у дітей.

Нагадаємо, що за  даними на січень цього року, понад 6 447 дітей залишились без батьківського піклування під час війни. З них 1 233 втратили обох або одного з батьків. Тисячі неповнолітніх є дітьми військовополонених або дітьми цивільних осіб, позбавлених свободи внаслідок російської агресії. 60% дітей були свідками або учасниками подій, пов’язаних з війною.