На Софійській площі вшанували пам’ять загиблих в Оленівці бійців ЗСУ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Любава Лисичкіна
23:30 06.09.2022

6 вересня минає 40 днів від моменту теракту на території колишньої виправної колонії в селищі Оленівка.

На Софійській площі вшанували пам’ять загиблих в Оленівці бійців ЗСУ (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Світлодіодне освітлення

Мета акції на Софійській площі не лише вшанувати пам’ять загиблих захисників Маріуполя внаслідок теракту у колишній виправній колонії в Оленівці, а й заявити міжнародній спільноті про необхідність якнайшвидше розслідувати цей злочин. Про це зазначила присутня дружина командира полку “Азов” Дениса Прокопенка Катерина.

За її словами, немає  жодних зрушень в розслідуваннях, жодних списків, жодних взагалі кейсів, що допомогло б нам зрозуміти, що там відбулось.

“Ми пишемо листи кожен день в усі міжнародні інституції, в усі країни, щоб долучилися до розслідування, щоб тиснули на Росію, щоб повернули тіла, щоб надали списки підтверджені, щоб допомогти пораненим, повернути поранених. Вони кожен день під загрозою, особливо “Азов”, тому що ми знаємо, що якщо вбили “Азов”, що їм тепер забороняє зробити це знову? У них розв’язані руки. Там нічого не діє, жодна конвенція, жодне право, нічого. Ми боїмося, щоб цього знову не сталося”, — наголосила дружина командира полку “Азов”.

Учасники заходу запалили лампадки та, стоячи на колінах, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.

Також згадали тих військовополонених, які отримали поранення.

Читайте також: Здача “Азовців” у полон була помилкою. Ми віддали на розправу людожеру наших людей – військовий експерт 

Нагадаємо,  захисники Маріуполя на південному сході тримали оборону 82 дні. За домовленостями України та РФ, українські бійці, у тому числі члени полку “Азов”, були вивезені на територію, яку контролює РФ. Пізніше, росіяни обстріляли колонію в селі Оленівка Донецької області. У результаті обстрілу загинули кілька десятків українців, зокрема, представників полку “Азов”.

Як повідомляв “ВК”, росіяни досі не допускає Червоний хрест до Оленівки, де загинули українські полонені.

 

Великий Київ у Google News

підписатися