На Позняках завершили будівництво першої черги парку на березі Дніпра – що зробили

Автор: Галина Ворона
13:52 29.12.2021

Біля затоки Берковщина на Позняках завершили будівництво першої черги парку “Прибережний”, який має стати окрасою Дарницького району.

На Позняках завершили будівництво першої черги парку на березі Дніпра – що зробили

Як розповіли в мерії, всі заплановані роботи були виконані.

Наразі у парку вклали доріжки, висадили кущі, встановили лави, урни, а також дитячі та спортивні майданчики.

Водночас збудовано парковку та вбиральні, територія облаштована пандусами та поручнями задля підвищення комфорту та доступності.

Берег річки Дніпро, вздовж парку, укріплений габіонами аби не допустити зсуву ґрунту.

Також створено гірку за допомогою геопластики, яка стане яскравою фотозоною для відвідувачів. Наразі на території вже функціонують два футбольні поля, які побудовані в частині інвестпроєкту.

У наступному році планується другий етап облаштування території задля створення сучасного парку для відпочинку киян. Будівельні роботи проводить КО “Київзеленбуд”.

парк прибережний на Берковщині парк прибережний на Берковщині парк прибережний на Берковщині

Зауважимо, територія, де створюють парк, має непросту історію  і могла стати частиною елітного клубу акордеоніста Яна Табачника, який хотів забудувати всі 8 га разом з колишньою персоною нон-грата в Україні, а нині покійним Йосипом Кобзоном.

Земля була передана під будівництво у довгострокову аренду на 25 років у 2003 році міжнародній громадській організації. З того часу ділянку кілька разів намагалися повернути у власність міста, але у 2016-му почали забудовувати.

У 2017-му територія біля затоки Берковщина нарешті отримала статус парку (рішення КМР від 14 вересня 2017 року № 20/3027).

Нагадаємо, площа першої черги будівництва парку складає 2,2 гектари, загальна площа майбутнього парку – 7,5 га. Під час реалізації другої черги тут мають облаштувати зону з піском біля води, амфітеатр на воді та інші цікаві локації для дозвілля та прогулянок.

Великий Київ у Google News

підписатися