Усього було перевірено 66 об’єктів централізованого водопостачання (об’єкти ПРАТ “АК “Київводоканал”) та 193 об’єктів децентралізованого водопостачання (об’єкти СВКП «Київводофонд»), йдеться у повідомленні ГУ Держпродспоживслужби Києва.
На 50 об’єктах, в тому числі: на 15 об’єктах централізованого водопостачання, на 35 об’єктах децентралізованого водопостачання було встановлено порушення.
“У 2021 році фахівцями Державної установи “Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” в складі спільних робочих груп відібрано та досліджено: 251 проба питної води на об’єктах ПРАТ «АК «Київводоканал», встановлено 46 відхилень від ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною» за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками безпеки; 144 проб питної води на об’єктах СВКП “Київводофонд”, відхилення від санітарних норм встановлено в 75 пробах“, – йдеться у повідомленні.
Зазначається також, що протягом року на адресу “Київводоканалу” та “Київводофонду” було направлено 58 листів “із пропозиціями термінового здійснення заходів щодо усунення порушень, виявлених робочими групами та доведення показників безпеки якості питної води до нормативних значень“. На порушників законодавства накладено три штрафи на загальну суму 714 гривень.
Як писав “ВК”, згідно з рішенням НКРЕКП від 22 грудня, у наступному році в Києві підвищать тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.
Читайте також: Не скаржтеся, а пийте. Київводоканал горою стоїть за жовту воду з крана