У наступному році в Києві зростуть тарифи на воду: скільки доведеться платити

Автор: Володимир Хлєбников
19:22 22.12.2021

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 22 грудня ухвалила рішення, яким підвищила тарифи для 45 водоканалів, у тому числі в Києві. 

У наступному році в Києві зростуть тарифи на воду: скільки доведеться платити

Про це повідомила пресслужба ПрАТ “Київводоканал”.

Згідно з рішенням Нацкомісії, тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2022 рік встановлюються у розмірі 30,384 грн/м³ з ПДВ.

Перегляд тарифів зумовлений такими факторами:

  • збільшенням витрат на електроенергію;
  • збільшенням витрат на теплоенергію;
  • збільшенням витрат на природний газ;
  • збільшенням витрат на податки й збори у зв’язку з підписанням президентом закону про внесення змін до податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Встановлення НКРЕКП тарифів… зумовить зростання на 5,00 грн (з ПДВ), або та становитиме в цілому 30,38 грн за 1 м³ (у т.ч. ПДВ 5,06 грн), з них: централізоване водопостачання 16,164 грн/м³ з ПДВ;  централізоване водовідведення 14,22 грн/м³ з ПДВ. Витрати на середньостатистичну сім’ю з трьох осіб, які протягом місяця споживають в середньому 6,5 куб. м холодної води, зростуть на 32,50 грн“, – йдеться у повідомленні постачальника.

Раніше “ВК” писав, що клієнти КП “Київтеплоенерго” у грудні отримають платіжки в оновленому форматі. У квитанціях з’являться нові рядки з платою за абонентське обслуговування та функціонування систем опалення та гарячого водопостачання.

Читайте також: В Міненерго розповіли, що буде з тарифами на електроенергію протягом опалювального сезону

Великий Київ у Google News

підписатися