«На паспорті об’єкта (площа ділянки — 0,4 га), який знаходиться на території Міжрегіональної академії управління персоналом, вказано, що йде реконструкція парку Трипільської культури, з реставрацією скульптур та відновленням зелених насаджень, а також з будівництвом та експлуатацією адміністративно-навчального корпусу та гуртожитку», – розповідає кореспондент видання «СтопКор» Олександр Омельченко.
Він додає, що на реконструкцію історичної спадщини житлова забудова, яка знаходиться за металевим огородженням, зовсім не схожа.
Рішенням сесії Київської ради від 14.12.2021 року, договір оренди ділянки з МАУП було розірвано. Відтак, забудова незаконна.
«Будівельні роботи тривають. Тож війна іде, а корупція — процвітає”, — повідомив Омельченко.
«ВК» тривалий час слідкує за подіями, пов’язаними з забудовою зеленої зони.
МАУП втратила право на земельну ділянку після звернення у 2021 році до депутатів різних фракцій та розголосу в журналістському розслідуванні. Питання продовження права на земельну ділянку тричі знімали з сесії Київради, і позов до Київради МАУП програв у Верховному Суді.
У березні 2021 року рішення про оренду землі знову намагалися протягнути на сесії Київради.
А в листопаді 2021 року зафіксували, що забудовник почав пиляти дерева. Погрожуючи місцевим мешканцям, які прийшли боронити дерева та не показуючи дозвільних документів.
У перші дні 2022 року на території парку забудовник повалив декоративні фігури, що нагадують про історичну спадщину киян.
Після повномасштабного вторгнення восени 2022 року незаконних забудовників, які зводили багатоповерхівку на території Парку Трипільської культури не зупиняли навіть обмеження під час воєнного стану. В години, коли в усій країні закликали берегти світло, невігласи вмикали монтажні крани та викрадали у киян електроенергію.