Розпочалось засідання доволі мирно – розглядали важливі для міста питання. У турборежимі були прийняті багато питань, серед яких:
- Виділили 7 млрд грн на розвиток інфраструктури;
- Додали 10 млрд грн до бюджету міста;
- Збільшили малим підприємцям фінансово-кредитну підтримку на час пандемії коронавірусної інфекції;
- Реорганізували «Муніципальну охорону»;
- Виділили додаткове фінансування для програми «Безпечна столиця на 2019-21 рр.»;
- Підтримали отримання кредиту від ЄБРР на суму 140 млн євро для «Київтеплоенерго» для модернізації теплових мереж міста;
- Зобов’язали чергових на станціях метрополітену надавати першу медичну допомогу;
- Підтримали створення «Київського міського центру соціальної підтримки дітей;
- Створили новий парк на Микільській Слобідці площею 6,4 га;
- Спростили надання безкоштовної стоматологічної допомоги;
- Погодили знесення старої будівлі на вул. Суздальській, 10 для будівництва школи на 640 місць.
Цікаво, що між прийняттям цих питань була велика трьохгодинна перерва.
Також, Київрада нарешті підтримала продаж землі під заводом «Фармак» за 217 млн грн. Це питання тягнулося вже 2 місяці. «Стоппером» стало питання відтермінування виплати грошей за ділянку. Завод бажав зробити це за 5 років, а депутати хотіли зменшити до 1-го року. В підсумку, було погоджено відтермінування на 1 рік.
Ще депутати розглядали звернення до ЦВК щодо визнання парламентських виборів по округам №50 та №87 недійсними. Але підтримали це питання тільки фракції «Європейської солідарності» та «Єдності». Цікаво, що формально опозиційна до діючої влади фракція «Голос» утрималась від голосування. Хоча під час виборів на цих округах було зафіксовано багато порушень, були судові розгляди та багато скандалів. Але ж, ні – «Голос» не голосує. Мабуть, не така вже й опозиція?
Після чого пішли земельні питання. Тут «гарячих» було два питання – будівництво житлового комплексу на місці стадіону по бул. Вернадському, 32 та прийняття ДПТ на Мінському масиві (обмежене вул. Кондратюка-Майорова та лісом за Кільцевою дорогою).
На великий подив, питання дозволу будівництва ЖК на Верндаського на місці стадіону прийняли майже без обговорення. Хіба що Ваган Товмасян з «Єдності» вчергове запропонував викупити стадіон та навести лад на ньому. Але він не був почутий та депутати прийняли рішення.
Це питання підтримав навіть відомий борець з забудовами Вадим Васильчук з фракції «Голос». Цікаво, пан Вадим голосував по інерції, тому що в цей день приймалося багато питань? Або може він заснув та в цьому стані випадково натиснув на «зелену» кнопку? Все це залишиться великим риторичним питанням.
Останнім «гарячим» питанням було прийняття нового ДПТ на Мінському масиві (обмежене вул. Кондратюка-Майорова та лісом за Кільцевою дорогою). Ще задовго до розгляду проєкту рішення, активісти вийшли на акцію протесту. Вони вимагали не приймати ДПТ та створити на цьому місці парк.
Одна з активісток виступила сьогодні під час засідання та продублювала вимоги перед депутатами. Самі народні обранці зайняли абсолютно різні позиції – від неприйняття ДПТ та створення парку до пропозиції зробити аукціон з продажу землі на цій ділянці.
Найбільш активно виступали депутати з «Голосу» та «Єдності». До речі, депутат Вадим Васильчук тут вже був проти ДПТ. Хоча до цього, підтримав будівництво ЖК на місці стадіону. Хіба це не подвійні стандарти?
В результаті, після майже годинної дискусії, депутати не підтримали рішення – 57 «ЗА» (мінімально потрібен 61 голос). Вже наприкінці сесії, розгляд питання знову повернули – але й тут голосів для прийняття рішення не вистачило.
До речі, як і під час дискусії, голосування також не виявило єдності навіть всередині фракцій. «Єдиним фронтом» проголосували тільки «Батьківщина» та «ОПЗЖ».
На цьому засідання підійшло до кінця. Наступна «пленарка» буде 13 травня.
Цікаво, чи будуть депутати розглядати питання створення меморіалу «Бабин Яр» в його російській інтерпретації за керівництво Іллі Хржановського? Чи засудять депутати незаконне будівництво синагоги під виглядом МАФу? Подивимось.
Читайте також: Грає море зелене. 26,7 га землі передали в користування Центральному парку