Форменний одяг та кондиціонери: нові стандарти перевезень в маршрутках Києва (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
19:38 19.05

КМДА оголосила конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, але посилила вимоги до перевізників. Тепер буде діяти новий стандарт маршрутних перевезень.

Форменний одяг та кондиціонери: нові стандарти перевезень в маршрутках Києва (ФОТО)

Про це повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов. За його словами, серед нових умов:

  • забезпечення більшої доступності автобусів для маломобільних пасажирів та людей із інвалідністю;
  • заборона звукового та візуального забруднення;
  • наявність не менше 5 спеціальних кнопок зупинки на вимогу;
  • обладнання салону кондиціонерами, системами обігріву та додатковим простором для перевезення щонайменше одного крісла колісного чи дитячого візка або велосипеда;
  • автоматичне оголошення зупинок українською та англійською мовами, яке дублюватиметься на електронному табло всередині та зовні салону автобуса, щоб інформація була доступна людям із порушенням зору;
  • салони будуть обладнані валідаторами для е-квитка та GPS-системами;
  • водії повинні бути забезпечені типовим форменним одягом.

Крім того, у салоні буде розміщений інформаційний стенд затвердженого містом зразка. На ньому буде велике фото водія, номер автобуса, а також інша інформація щодо перевізника та контактів для зворотного зв’язку. Це дасть можливість пасажиру швидше надіслати пропозицію чи скаргу, яку буде опрацьовувати міський контактний центр 15-51, а також Служба комунальних перевезень

«Ми хочемо, щоб водії розуміли, що вони надають публічну послугу у столиці європейської країни. І якщо матиме місце неадекватна хамська поведінка з їхнього боку – пасажири зможуть поскаржитися на таких водіїв», – додав заступник голови КМДА.

Для участі в конкурсі перевізники зобов’язані подати автобуси із загальною пасажиромісткістю не менше 50 місць. Вони також мають відповідати екологічним вимогам стандарту Євро-5.

А що ж зі старими маршрутками?

Конкурс є відкритим для всіх, хто може гарантувати дотримання нових умов. Оновлені вимоги стосуються переможців конкурсів. Старі маршрутки поки що їздитимуть за умови попередніх договорів. Але після завершення терміну дії договорів, конкурси оголошуватимуть уже за новими умовами та стандартами.

Нагадаємо, у Києві стався черговий інцидент із маршрутним таксі. На вулиці Радунській у Деснянському районі транспортний засіб у якийсь момент залишився без дверей.

Великий Київ у Google News

підписатися