На Лукʼянівці розбирають історичну будівлю, де колись була Лук’янівська поліцейська дільниця

Автор: Владислав Щербак
14:36 18.09

Вже декілька місяців забудовник ТОВ “Ягуар” поступово розбирає фасад та вивозить цеглу старовинної садиби на Січових Стрільців, 91. Зараз забудовник намагається розібрати будівлю за допомогою важкої техніки. У будівлі 1901 року колись розташовувалась Лук’янівська поліцейська дільниця.

На Лукʼянівці розбирають історичну будівлю, де колись була Лук’янівська поліцейська дільниця
Світлодіодне освітлення

Вже 10 років київська громада бореться за збереження історичної будівлі – неодноразово зупиняли трощення будівлі та спроби підпалу. У травні цього року забудовник почав розбирати опорні конструкції. Тоді його зупинили активісти, які викликали поліцію.

Зараз історичну будівлю знову намагаються розібрати за допомогою важкої будівельної техніки. Зокрема, вже частково зняли дах та розібрали стіни.

Про це повідомляють київські активісти.

Зокрема, за словами Дмитра Перова, мер Києва Віталій Кличко у 2021 році підписав документ, який мав би захистити історичну будівлю від знесення. Проте Департамент охорони культурної спадщини КМДА за три роки не зміг надати їй статус пам’ятки. А Департамент територіального контролю – видав картку на тимчасове порушення благоустрою: “ремонт будівлі”.

На паспорті об’єкта зазначено, підрядником робіт з “ремонту” старовинного будинку виступає ТОВ “Ягуар”. Перов зазначив, що ця ж компанія влітку цього року руйнувала Лісопильню Сніжка 1902 року будівництва на вулиці Турівській за погодженням Київради.

Активіст нагадав, що рік тому аналогічний “капітальний ремонт” іншої історичної будівлі, “Будинку з комахами”, завершився тим, що її частково зруйнували.

Також правозахисниця та депутатка Київради VII скликання Олена Терещенко зазначила, що вже неодноразово викликали поліцейських для фіксації знищення будівлі, а також писала заяву у Національну поліцію. 

Поліція Шевченківського району чомусь показово бездіє так само як і Шевченківське відділення прокуратури поряд! Колись добилися повернення цієї вкраденої садиби до комунальної власності через прокуратуру. Неодноразово зупиняли трощення та спроби підпалу. Декілька разів вона горіла”, – розповіла вона.

Олена Терещенко додала, що поліцейські не заходили на територію будівлі, пояснюючи це тим, що ворота зачинені. 

Довідка: будинок на Січових Стрільців, 91, збудували у 1901 році за проєктом архітектора Іполіта Ніколаєва. Будівля має цікаву особливість: з боку вулиці Січових Стрільців у неї два поверхи, а з боку Дмитрівської – три. За радянських часів тут також працювала міліція, у часи незалежності у будинок заселили податкову службу.

Читайте також: Терплячий забудовник: як під виглядом капремонту зносять 130-річний “Будинок з мухами”

Нагадаємо, забудовник досі не реставрував не реставрував напівзруйновану київську пам’ятку культурної спадщини – старовинну садибу Багговута на Лук’янівці. Будівельна компанія “Київміськбуд” зобов’язувалася відновити особняк до 2020 року. Можливо, забудовник очікує на повне руйнування особняка ХІХ століття, аби побудувати 25-поверховий житловий комплекс, запланований ще у 2017 році.

Великий Київ у Google News

підписатися