На Київщині виявили популяції червонокнижної скополії

Автор: Галина Ворона
07:26 16.05

На Київщині виявили місця, багаті на популяції червонокнижної скополії. Ця рослина зникає через вирубування лісу та заготівлю лікарської сировини і не охороняється в Київській області заповідними об’єктами.

На Київщині виявили популяції червонокнижної скополії

Про це повідомляє КЕКЦ.

За словами екологів, на жаль, скополія не охороняється в Київській області заповідними об’єктами.

Нам було відомо лише два імовірні місця зростання скополії в Київській області – у Рокитнянському районі біля села Бушеве та в Ставищенському районі біля села Сніжки”, – розповідають природозахисники.

Ліс біля села Сніжки дуже цінний: він багато в чому зберіг своє природне походження, і тому в ньому росте два види червонокнижних рослин-черемша та проліск.

Під час досліджень в ньому було знайдено чотири популяції скополії. Для її охорони тут будуть створювати заповідні об’єкти. 

На фото- скополія у лісі біля села Сніжки.

Скополія карнеолійська – висока трав’яниста рослина близько 0,5 м заввишки. Квіти мають форму трубочок червоно-коричневого кольору. Лікарська рослина із сімейства пасльонових. Занесена до Червоної книги України. Цвіте з кінця квітня-початку травня. Любить затінені грабово-дубові ліси. Росте часто поряд із пролісками, у тих же біотопах.

Читайте також: Окупанти знищують унікальну Кінбурнську косу, під загрозою поле диких орхідей

Нагадаємо, у Дніпровському районі з’явився заказник “Озеро Малинівка”.

Великий Київ у Google News

підписатися