Про це повідомляє “Опендатабот”.
На другому місці, після Київщини, залишали лави Московського патріархату у Хмельницькій області – 155. На третьому – Вінницька – 75 церков.
Найбільше церков УПЦ МП залишається на Донеччині – 683 (не перейшло жодної), у Дніпропетровській та Вінницький – по 526. Найменше – на Львівщині (17) та Івано-Франківщині (18).
З грудня 2023 року по квітень 2024-го до Православної церкви України Київського патріархату перейшло 96 церков. Тоді як протягом усього 2023 року – 386.
Читайте також: УПЦ МП люто ненавидять всі, й УПЦ МП самі у цьому винні – Кошкіна
За даними Єдиного державного реєстру, загалом по Україні 8 097 церков все ще не обірвали зв’язки з державою-агресоркою РФ. Від початку повномасштабного вторгнення їх кількість зменшилася на 685.
Лише 22 церкви прямо вказують приналежність до Московського патріархату у своєму найменуванні.
Ще для 42 церков Мін’юст самостійно вніс зміни й додав примітку “Релігійна організація не вказала приналежність до Російської православної церкви (Московського патріархату)” – усі з них у Чернівецькій області.
До слова, ще сім громад самостійно змінили своє найменування з примусового на попереднє. А три церкви після такого перейменування перейшли до Православної церкви України Київського патріархату.
Перевірити релігійну організацію можна на сторінці Реєстру церков Реєстру церков.
Дивіться також: Необхідну суму на демонтаж у Києві “церкви-МАФу” біля Десятинної церкви зібрали менш як за добу
Нагадаємо, 27 грудня 2022 року Конституційний суд визнав закон, згідно з яким УПЦ МП має вказувати свою приналежність до Росії у назві, таким, що відповідає Конституції. А наприкінці 2023 року Апеляційний суд столиці визнав приналежність УПЦ МП до Російської православної церкви.
Як повідомляв ВК, 19 жовтня 2023-го народні депутати ухвалили у першому читанні законопроєкт про заборону релігійних організацій пов’язаних із державою-агресором.