На Київщині почали рубати ліс під Національне військове кладовище

Автор: Галина Ворона
18:08 18.09

У лісовому масиві між селами Гатне і Мархалівка Київської області почалась вирубка дерев для будівництва Національного військового кладовища.

На Київщині почали рубати ліс під Національне військове кладовище Фото: Вирубка в лісі на місці майбутнього кладовища, hromadske
Світлодіодне освітлення

Як повідомив директор Держустанови “Національне меморіальне військове кладовище” Ярослав Пронюткін, роботи розпочали на підставі дозволу на будівництво від 23 серпня 2024 року, пише hromadske.

Єдиним підрядником за цим дозволом є Консорціум “Білдінг юа”, який раніше виграв тендер на будівництво кладовища за 1,75 млрд гривень, договір із ним було укладено ще 7 серпня.

Серед засновників одного з учасників консорціуму є компанія, пов’язана із підсанкційним бізнесменом Вадимом Єрмолаєвим.

Компанія “Акам”, яка є учасником консорціуму, на 10% належить Венчурному фонду “Технології”, засновником якого багато років був Єрмолаєв. Так, у підсанкційного бізнесмена є одна десята від однієї десятої консорціуму, буквально 1%.

До того ж його компанія “АК ПРО” має стати головним постачальником граніту для Меморіалу. Єрмолаєв неодноразово намагався вийти із засновників своїх підприємств, але одне з обмежень, введених проти нього — це блокування активів. Тож Міністерство юстиції послідовно скасовує ці зміни.

Вадим Єрмолаєв — бізнесмен із кіпрським громадянством родом із Дніпра, у 2021 році журнал Forbes оцінював його статки у 220 мільйонів доларів США. Персональні економічні обмеження проти Єрмолаєва були введені на 10 років Указом президента від 23 грудня 2024 року.

За даними СБУ, Вадим Єрмолаєв перереєстрував через підставних осіб свій бізнес у Криму за російськими законами й багато років сплачував податки в бюджет держави-агресора.

Читайте також: 4 поширені питання про Меморіальне кладовище у Гатному: кого дозволять ховати, чи будуть портрети на могилах та конфлікт конфесій

Національно-військове меморіальне кладовище, розраховане на 50 тисяч поховань, хотіли побудувати у Биківні та обіцяли відкрити до кінця 2023 року. Київрада виділила під будівництво ділянку, проте згодом ідею відкинули. Причина – збереження лісу та задля відсутності змішування історичних контекстів. 

У 2022 році пропонували розмістити об’єкт  на території  урочища “Лиса Гора” у Голосіївському районі Києва 

Після повідомлення, що головний цвинтар розташують у Гатному, проти виступали родичі захисників – вони виходили з протестами у центр міста. Казали, що такий об’єкт має розташовуватися в межах Києва. 

Наприкінці серпня в уряді повідомили, що Національне військове меморіальне кладовище, де будуть поховані українські Герої, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, планують створити на території Гатненської громади Фастівського району Київської області. 

Як повідомлялося, 27 березня в. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун заявив, що перші поховання на НВМК можуть розпочатися вже наприкінці літа-початку осені 2024 року, а повністю побудувати весь комплекс планують до 2027 року.

“ВК” також писав, що головний військовий цвинтар будуватиме компанія, створена через день після оголошення тендера. Крім того відомо, що Національне військове меморіальне кладовище матиме сайт за 800 тисяч.

Великий Київ у Google News

підписатися