Національне військове меморіальне кладовище матиме сайт за 800 тисяч: говорять про опції для родин загиблих

Автор: Любава Лисичкіна
20:43 07.06

У «НВМК» говорять, що це має бути майданчик, де зберігатиметься тисячі історій Захисників і Захисниць, де можна буде знайти інформацію про побратимів чи рідних та вшанувати їхню пам’ять.

Національне військове меморіальне кладовище матиме сайт за 800 тисяч: говорять про опції для родин загиблих
Світлодіодне освітлення

Як повідомляють у ДУ «НВМК»,  сайт потрібен для спрощення ряду процедур.

Зокрема, родини або представники загиблих (померлих) військовослужбовців повинні мати змогу самостійно подати заявку на поховання, а також обрати та зареєструвати час і дату поховання на НВМК. Така опція стане доступною на сайті після введення в експлуатацію першої черги Національне військове меморіальне кладовище.

Крім того, на сайті зберігатиметься інформація про загиблих воїнів, історії, медіафайли. У доступі будуть інтерактивні мапи поховань із відомостями про загиблих.

Розміщені на сайті матеріали носитимуть й інформаційно-просвітницький характер: там можна буде завантажити методичні, освітні матеріали, інструкції, ознайомитися з рекомендаціями зі вшанування для регіонів. Також буде змога отримати роз’яснення щодо військового поховального ритуалу, порядку перепоховань та заходів пов’язаних зі збереженням і вшануванням пам’яті Захисників та Захисниць.

Читайте також: 4 поширені питання про Меморіальне кладовище у Гатному: кого дозволять ховати, чи будуть портрети на могилах та конфлікт конфесій

Сайт потрібен не просто зручний, а інклюзивний та доступний.  Наразі, створення такого продукту оцінюють у 800 тис грн.

Нагадаємо, Національно-військове меморіальне кладовище, розраховане на 50 тисяч поховань, хотіли побудувати у Биківні та обіцяли відкрити до кінця 2023 року. Київрада виділила під будівництво ділянку, проте згодом ідею відкинули. Причина – збереження лісу та задля відсутності змішування історичних контекстів. 

У 2022 році пропонували розмістити об’єкт  на території  урочища “Лиса Гора” у Голосіївському районі Києва 

Після повідомлення, що головний цвинтар розташують у Гатному, проти виступали родичі захисників – вони виходили з протестами у центр міста. Казали, що такий об’єкт має розташовуватися в межах Києва. 

Наприкінці серпня в уряді повідомили, що Національне військове меморіальне кладовище, де будуть поховані українські Герої, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, планують створити на території Гатненської громади Фастівського району Київської області. 

Як повідомлялося, 27 березня в. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун заявив, що перші поховання на НВМК можуть розпочатися вже наприкінці літа-початку осені 2024 року, а повністю побудувати весь комплекс планують до 2027 року.

Великий Київ у Google News

підписатися