На Київщині не змогли врятувати чорного червонокнижного лелеку, облитого оліфою

21:51 16.08.2023

Лелеки, одні з найпрекрасніших птахів світу, символ України. Такі красиві, сильні з виду, коли планують в польоті. І такі ” кришталеві”…

На Київщині не змогли врятувати чорного червонокнижного лелеку, облитого оліфою
Світлодіодне освітлення

Про це ідеться у дописі Kyiv Animal Rescue Group.

 Кожного року Команда виїзджає на величезну кількість заявок про допомогу цим неймовірним птахам. Часто лелеки травмуються самі і отримують досить важкі травми, і це боляче. Але в рази болючіше знати, що вони стають жертвами людської недбалості та жорстокості.

Днями рятувальники КАРГу їздили забирати чорного лелеку із села Капустинці. Птах, прийшов просити допомоги на дачну ділянку і власники ділянки були впевнені, що лелека облитий чимось на кшталт смоли.

Коли рятувальники Команди якнайшвидше доправили птаха в притулок для птахів Садиба Нюшанікове, виявилось , що то не смола – оліфа. А лелека – дуже рідкісний в наших краях чорний, занесений до Червоної книги України.  

В цієї історії дуже сумний фінал – красень птах загинув, бо був не тільки забруднений зовні, а таке враження, що пірнав в оліфу з головою. Важке отруєння, нічого не допомогло, зазначили зоозахисники.

“Де рідкісний птах втрапив в оліфу таким чином, ми навряд чи дізнаємось. Чи то була відкрита ємність на фермерському подвір’ї, чи в лісові ставки, де полюбляють полювати лелеки, виливають відходи – в будь якому разі птаха вбила недбалість і байдужість до природи людей. Всі матеріали по цьому випадку надані Іриною та Валерієм Снопками, очільниками Садиби Нюшанікове, в юридичний підрозділ UAnimals для ініціації розслідування, бо , ймовірно, небезпека загрожує в тому місці і іншим птахам”, – ідеться у повідомленні.

Зоозахисникиговорять, що часто величні прекрасні птахи, не зважаючи на титанічні зусилля багатьох людей, гинуть…

До слова, Бориспільська міська рада погодила КЕКЦ створення заказника «Курган з ковилою».

Великий Київ у Google News

підписатися