Такі висновки зробили фахівці Центрів контролю та профілактики хвороб за результатами дослідження Київщини з 12 по 21 квітня. Про це на пресбрифінгу повідомив головний санітарний лікар країни Ігор Кузін, кореспондент передає “ВК”.
За його словами, фахівці відвідали 159 населених пунктів в 14 об‘єднаних територіальних громадах. Наразі робота завершена.
“Через руйнування інфраструктури ми можемо спостерігати відхилення від показників питної води. До прикладу по Київській області з 21 зразка 2 не відповідало нормам. Це по мікробіологічним показникам. Це означає, що ця вода не є безпечною в епідемічному відношенні. І стосовно хімічних показників – 11 зразків питної води не відповідали показникам. Це означає, що у випадку тривалого застосування такої питної води можуть виникати стійкі розлади саме стану здоров‘я людини”, – розповів Кузін.
Читайте також: За минулий тиждень було зареєстровано 1600 хворих на COVID-19 – головний санлікар України
Фахівці радять використовувати воду тільки з перевірених водойм. У разі, якщо доводиться користуватися водою, яка може нести загрозу, – кип’ятити воду. Саме кип’ячену воду використовувати для пиття, а також обов’язково до промивання харчових продуктів та для вмивання обличчя чи інших частин тіла.
Нагадаємо, до повномасштабного вторгнення військових РФ в Україну, у Києві планували за державні кошти оновити дев’ять об’єктів водопостачання.
Як повідомляв “ВК”, за оцінками експертів, Україні доведеться імпортувати воду в найближчі десятиліття.