На кінофестивалі у Каннах показали фільм про Бабин Яр (ВІДЕО)

Автор: Тетяна Сененко
14:29 13.07.2021

Фільм українського режисера Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст» показали на Каннському фестивалі у програмі “Спеціальні покази” 11 липня. Фільм складається із 24 епізодів, змонтованих з архівних матеріалів, шо розповідають про масові вбивства євреїв в окупованому нацистами Києві у вересні 1941 року та про наслідки цієї трагедії.

На кінофестивалі у Каннах показали фільм про Бабин Яр  (ВІДЕО)
оренда квартири Київ

Про це повідомляє Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр.

 

У фільмі використані матеріали з Красногорського архіву (РДАКФ), Бундесархіву та німецьких регіональних архівів, архіву імені Пшеничного, а також з приватних зібрань.

За словами режисера Канни є найкращим місцем для світової прем’єри. А сам фільм допомагає краще зрозуміти причини, технології та наслідки тієї трагедії.

Читайте також: Бізнесмен, що віддав на створення комплексу Голокосту “Бабин яр” 6 млн доларів, вийшов із наглядової ради Меморіального центру

«Працюючи над фільмом, я хотів повернути нам нашу історію, показати речі, події, які, можливо, ми не хочемо згадувати, із якими, можливо, не хочемо мати справи, але які є надважливі. Стрічка «Бабин Яр. Контекст» не лише розповідає нам про трагедію, вона також показує людську природу, контекст, що впливав на дії, які вчиняли люди, живучи в той час. Деякі кадри десятиліттями були поховані в архівах – ніхто їх ніколи не бачив, зокрема історики, що спеціалізуються на Голокості», – розповів режисер.

Згодом режисер з епізодів планує зняти повнометражний фільм для кінопрокату.

Читайте також: СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України

«Бабин Яр. Контекст» – сьомий фільм Сергія Лозниці, що запрошений до офіційної програми Каннського фестивалю. Українські глядачі зможуть побачити її восени, у межах заходів, приурочених до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Нагадаємо, раніше Довженко-Центр разом зі Спілкою кінокритиків України презентували рейтинг 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

Великий Київ у Google News

підписатися