На Банковій не побачили “тривожного сигналу” в евакуації дипломатів США з Києва

Автор: Володимир Хлєбников
13:28 24.01

Евакуація членів сімей та деяких співробітників посольства США в Києві обумовлена не стільки зростанням загрози вторгнення Росії, скільки логікою внутрішньополітичної ситуації у самих Штатах.

На Банковій не побачили “тривожного сигналу” в евакуації дипломатів США з Києва

Таку версію озвучив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

Він припустив, що якби Держдепартамент США не зробив цього, то зіткнувся б із критикою всередині країни. Якщо США постійно говорять про ризики погіршення ситуації з безпекою, було б дивно не піклуватися про членів сімей службовців посольства, вважає Подоляк.

На його думку, рішення про евакуацію може бути переглянуто вже в лютому.

Не потрібно ті чи інші внутрішні управлінські рішення урядів країн-партнерів перетворювати на будь-які “тривожні сигнали”. Рішення США не вносить серйозних змін у роботу американських диппредставництв, рівень взаємодії та ефективності залишиться незмінним”, – цитує слова радника голови ОПУ LIGA.net.

Як повідомлялося, з 23 на 24 січня Держдеп США оприлюднив заяву про наказ евакуюватися з України родичам своїх дипломатів та про дозвіл на виїзд частини своїх чинних співробітників. У Міністерстві закордонних справ України назвали передчасним це рішення.

Крім того, Великобританія також почала відзивати своїх робітників з посольства в Києві.

Читайте також: Понад 90 тонн летальної зброї. В “Бориспіль” прибула перша партія безпекової допомоги США (ФОТО)

Великий Київ у Google News

підписатися