Понад 90 тонн летальної зброї. В “Бориспіль” прибула перша партія безпекової допомоги США (ФОТО)

Автор: Володимир Хлєбников
16:59 22.01.2022

В аеропорт “Бориспіль” прибула перша партія військової допомоги Україні від США. Вантаж містить понад 90 тонн летальної зброї.

Понад 90 тонн летальної зброї. В “Бориспіль” прибула перша партія безпекової допомоги США (ФОТО)
Світлодіодне освітлення

Про це 22 січня повідомило посольство США в Україні.

Перша з кількох партій безпекової допомоги, нещодавно ухваленої президентом Байденом для України, сьогодні вночі прибула в Київ”. Ця допомога, яка включає близько 200 тис. фунтів летальної зброї, зокрема боєприпаси для захисників України на лінії фронту, демонструє тверду відданість Сполучених Штатів суверенному праву України на самооборону“, – йдеться у повідомленні.

В американському посольстві нагадали, що у 2021 році Україні було надано безпекову допомогу на суму понад $650 мільйонів, включаючи цей пакет допомоги. Загалом з 2014 року наша держава отримала від США понад $2,7 мільярда  безпекової допомоги загалом.

Читайте також: Повномасштабне вторгнення Росії: що думають кияни

Сполучені Штати продовжуватимуть надавати таку допомогу для підтримки Збройних сил України, підтримуючи їх у невпинному захисті суверенітету та територіальної цілісності України від російської агресії“, – додали в посольстві.

В заяві дипломатів також зазначається, що під час переговорів президент Байден повідомив президенту Путіну, що у разі подальшого вторгнення Росії в Україну “США нададуть Києву набагато більше обладнання для оборони на додаток до того, що вже було надано“.

Читайте також: 20 хвилин, щоб сховатися. Які сховища та укриття готові приймати киян у разі повітряної атаки

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський в інтерв’ю The Washington Post висловив припущення, що Росія може почати вторгнення у великі міста України, зокрема в Харків. Це може відбутися, на думку глави держави, на підставі захисту російськомовного населення і стане початком великомасштабної війни.

Примітно, що відповідна заява пролунала на тлі заклику самого Зеленського “не панікувати і не скуповувати продукти через можливе повномасштабне вторгнення Росії”.

Великий Київ у Google News

підписатися