США та Великобританія почали евакуацію дипломатів з Києва

Автор: Марія Супрун
10:44 24.01

Держдепартамент США віддав розпорядження сім’ям американців, які працюють у посольстві США в Києві, покинути Україну через загрозу воєнних дій Росії. Великобританія також почала відзивати своїх робітників з посольства в Україні.

США та Великобританія почали евакуацію дипломатів з Києва

Як повідомляє “Європейська правда“, у них в розпорядженні є заява Держдепа США про наказ евакуюватися з України родичам дипломатів та про дозвіл на виїзд частини чинних співробітників.

24 січня Державний департамент дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США та наказав виїхати членам родин державних службовців США з посольства у Києві. військові дії Росії можуть початися в будь-який момент, і уряд Сполучених Штатів не зможе евакуювати американських громадян у такій непередбачуваній ситуації. Тому громадяни США, якщо вони вирішили залишити країну, повинні планувати (свій від’їзд) відповідним чином“, – йдеться у повідомленні

Зазначається, що санкціонований від’їзд дає цим працівникам можливість поїхати, якщо вони бажають, їх виїзд не є обов’язковим.  У США не виключили можливості евакуації також з інших дипмісій західних держав.

Дипвідомство додало, що повноцінна робота посольства у Києві продовжиться, в Сполучені Штати лишається відданими підтримці суверенітету й територіальної цілісності України, у тому числі через постачання озброєння.

Слідом за США, Великобританія також почала відкликати своїх співробітників з посольства в Києві. Про це повідомляє ВВС.

Офіційні особи заявили, що конкретних загроз британським дипломатам не надходило, але близько половини співробітників, які працюють у Києві, повернуться до Великобританії.

Тим часом, Міністерство закордонних справ України прокоментувало інформацію про рішення США щодо виїзду деяких співробітників американського посольства в Києві, а також членів їхніх родин з України. В українському МЗС назвали таке рішення “передчасним” і вважають його “проявом надмірної перестороги”.

Поважаючи право іноземних держав на забезпечення безпеки своїх дипломатичних місій, вважаємо такий крок американської сторони передчасним і проявом надмірної перестороги. Рішення Держдепу США не означає, що всі співробітники американського посольства зараз виїдуть з України. Посольство продовжить повноцінно функціонувати. Члени дипмісії отримали можливість поїхати, якщо вони мають таке бажання. Проте їхній від’їзд зовсім не є обов’язковим“, – сказали в МЗС.

Українські дипломати наголосили, що загроза нових хвиль російської агресії залишається сталою від 2014 року, а накопичення російських військ біля державного кордону почалося ще торік навесні. 

Нагадаємо, понад 90 тонн летальної зброї – в “Бориспіль” прибула перша партія безпекової допомоги США (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися