“Ми й гадки не мали, що будемо виборювати місце останнього спочинку наших синів” – мати загиблого азовця у Київраді

Автор: Ольга Даниленко
13:58 02.11.2023

Мати загиблого захисника Маріуполя, воїна “Азова” Владислава Литвиненка (позивний Вектор) Віра просила столичних депутатів підтримати звернення до президента та Кабміну щодо облаштування Національного військового меморіального кладовища у межах столиці. 

До депутатів мати загиблого воїна Віра Литвиненко, яка є головою ГО родин загиблих захисників України “Серце нАЗОВні” звернулася із трибуни зали Київради. Вона з самого початку брала участь в офіційних зустрічах та дискусіях щодо військового цвинтаря, представляючи інтереси родин.

“Ми й гадки не мали, що під час такої страшної війни ми будемо благати, вимагати від влади, від держави гідного ставлення до полеглих Героїв та їхніх родин, що ми будемо виборювати місце останнього спочинку наших синів. Героїв, які не задумуючись стали на захист Батьківщини у 14-му році та згодом із початку повномасштабного вторгнення. Чим завдячила нам держава: зневагою й приниженням. Так сталося, що вже понад рік ми чекаємо створення Національного військового меморіального кладовища в місті Києві”, – наголосила мати загиблого захисника Маріуполя. 

Вона нагадала, що представники центральної влади без погодження з родинами загиблих захисників вирішили побудувати Національне військове кладовище на території Гатненської сільської територіальної громади – за 10 км від столиці, хоча обіцяли створити меморіал для загиблих військових у межах Києва. 

Обурення родини неможливо описати. А знаєте що обурює найбільше? Це ігнорування. Це коли чиновники роблять вигляд, що нас не існує, що не існує наших синів, які віддали цій державі найдорожче – своє життя. Терміни тимчасового зберігання в крематорії київському у багатьох родин вже добігли кінця. В тому числі й в моєї родини. І урни с прахом наших синів стоять на тумбочках біля наших ліжок. Їх останнім бажанням було – похованими бути разом. Бо їхнє побратерство – це як одна родина. Завдяки діям влади ми не змогли виконати їх останнє бажання. Наші Герої розпорошені по всім кладовищам Києва і всієї України”, – відзначила Віра Литвиненко. 

Також, мати загиблого воїна розповіла, що представники Офісу президента та Кабміну не реагують на звернення родин загиблих захисників й захисниць. 

“Центральна влада кожні пів року змінює ділянку, не відповідає на наші звернення, не звертає увагу на чисельні акції, пресконференції, які ми проводимо, ігнорує наші вимоги створити Національне військове меморіальне кладовище в межах столиці. Затягується час і його втрачено вже дуже багато”, – додала жінка. 

Винести на голосування питання про звернення до президента та Кабміну щодо облаштування Національного військового меморіального кладовища у межах столиці депутати планують після обідньої перерви – 14:45. 

Читайте також: Родичі полеглих захисників вимагають побудувати Національне військове кладовище в серці країни

Нагадаємо, сьогодні на початку засідання Київради голова КМДА Віталій Кличко наголосив, що створення Національного військового меморіального кладовища для українських захисників відкладає саме президент та Кабмін. Він анонсував звернення столичних депутатів до президента та Кабінету міністрів з проханням вирішити питання влаштування Національного військового меморіального та Київського міського військового кладовищ.

Як повідомляв “ВК”, Київрада у квітні 2023 року відвела землю в Биківні під Національне військове меморіальне кладовище. Раніше очікувалось, що цвинтар може запрацювати вже восени цього року. Та напередодні у Мінкульті заявили, що Військове кладовище у Биківні неможливо побудувати у стислі терміни.

Керівник Інституту національної пам’яті Антон Дробович розповідав, що робити нове кладовище у Биківні проблематично, бо ця територія ще не досліджена з часів Другої світової війни. Відтак, може статися, що коли почнуть копати на ділянці, виявлять решти полеглих у минулому столітті воїнів, відтак, доведеться роботи припиняти, проводити подальші розкопки, залучати експертів. А це може зайняти місяці, а то і роки. 

Наприкінці серпня в уряді повідомили, що Національне військове меморіальне кладовище, де будуть поховані загиблі українські Герої планують створити на території Гатненської громади Фастівського району Київської області. 

Будувати Національне військове меморіальне кладовище родичі військових просили в межах Києва.

Загальна площа ділянки для Національного меморіального військового кладовища має бути понад 100 га з урахуванням санітарних норм та можливістю будівництва меморіального комплексу. За даними Міністерства ветеранів, Національне меморіальне військове кладовище включатиме “військове кладовище, колумбарій, ритуальну будівлю, сучасний крематорій, музей, допоміжні споруди для організації почесних поховань”.

Останні новини