Муралити заборонено. У Києві ввели мораторій на створення нових стінописів

Автор: Галина Ворона
15:41 23.11.2023

У столиці ввели тимчасову заборону на створення нових муралів. Вона триватиме, поки Київська міська рада розроблятиме та затверджуватиме прозорий та відкритий механізм погодження ескізів монументальних розписів.

Муралити заборонено. У Києві ввели мораторій на створення нових стінописів
Світлодіодне освітлення

За відповідне рішення проголосувало 75 депутатів.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, ініціаторка проєкту рішення Євгенія Кулеба, чинне законодавство України та нормативні документи місцевих рад наразі детально не врегульовують питання погодження відповідними органами створення муралів на житлових та нежитлових будівлях, інших спорудах.

Водночас у столиці зростає кількість випадків порушення правил благоустрою та створення муралів без погодження відповідними органами та мешканцями будинків.

Також усе частіше виникає суспільний резонанс у зв’язку з різними поглядами на мистецьку цінність та етичну складову.

Питання важливості збереження культурної спадщини, зовнішнього вигляду будівель та їх інтеграції в архітектурний контекст міста потребує створення чіткого механізму погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів. І, відповідно до світової практики, провідну роль у цьому процесі відіграють експертні ради. Попередньо передбачено, що процес погодження ескізів буде включати експертну оцінку, громадське обговорення, отримання дозволу від власників будівлі та отримання інших, передбачених законодавством дозволів та погоджень“, – розповіла Євгенія Кулеба.

За її словами, до затвердження такого механізму є доцільною тимчасова заборона на погодження відповідними органами створення таких об’єктів.

Читайте також: Заборонили муралити на Січових – розмуралимо шось інше: кияни знов замальовують стінопис Фуллен

Нагадаємо, фотографку та скандальну авторку київських стінописів Євгенію Фуллен підозрюють у прихованому муральному бізнесі: вона малює своїх подружок на великих площинах, має серйозне лобі й завзято знаходить супермайданчики для муралів. Ходять чутки, що Фуллен прагне увійти до Книги рекордів Гіннеса як художниця з найбільшою кількістю муралів у місті.

Як повідомляв “ВК”, Фуллен планує розмалювати 9-й корпус Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, однак студенти виступають проти. 

Великий Київ у Google News

підписатися