Мозаїкам Центрального автовокзалу присвятять виставку у Києві

Автор: Галина Ворона
20:38 14.07

16 липня у галереї “Дукат” (вул. Володимирська, 5) відкриють виставку, присвячену роботі митців Ади Рибачук і Володимира Мельніченка – мозаїкам Центрального автовокзалу.

Мозаїкам Центрального автовокзалу присвятять виставку у Києві

За словами організаторів, виставка “Наступна зупинка — Автовокзал. Ада Рибачук та Володимир Мельніченко” розповість про створення відомих модерністських мозаїк доби відлиги, про їх збереження та реставрацію, яка відбулася за ініціативи Фонду АРВМ у рамках реновації будівлі автовокзалу у 2021 році.

Глядачі зможуть ознайомитись з ескізами комплексного оформлення автовокзалу, архівними та сучасними фотоматеріалами, наданими Фондом збереження мистецької спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка.

У рамках виставки відбудеться низка заходів, спрямованих на збір коштів для розкриття рельєфів “Стіни Пам’яті” на Байковій горі.

Серед подій:

  • лекція дослідника забудови Києва радянського періоду Семена Широчина та дослідниці українського монументального мистецтва Олени Борисової “Архітектурний контекст Києва 1960-х. Вклад Мельніченка и Рибачук”;
  • презентація каталогу та документального нарису про реставрацію мозаїк автовокзалу;
  • екскурсія автовокзалом і зустріч з Володимиром Мельніченком.

Вернісаж відбудеться 16 липня о 19:00. Виставка триватиме до 16 серпня і буде відкрита для відвідування щоденно з 11:00 до 19:00.

Читайте також: З’явилися фото відновленої мозаїки на центральному автовокзалі 

Нагадаємо, Центральний автовокзал Києва було збудовано у 1957-1961 роках за проєктом архітекторів Авраама Мілецького, І. Н. Мельника й Едуарда Більського. Рибачук і Мельніченко займалися дизайном інтер’єру, декоративно-монументальними роботами та ескізами панно.

У березні пакет акцій «Київпассервісу» продали компанії «Бастіон-Груп» за 230 мільйонів гривень. У власності підприємства перебуває шість автовокзалів Києва та 18 станцій в області. Новий власник заявив про наміри модернізувати будівлю Центрального автовокзалу на Деміївській площі, але всередині знаходились мозаїчні панно художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельніченка. Згодом їхньому фонду збереження культурної спадщини вдалося досягти компромісу з питання збереження мозаїк.

Наразі, в рамках реконструкції Центральний автовокзал планують облаштувати комфортною зоною очікування та сучасними фудкортами, а також медичним кабінетом для допомоги пасажирам.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...