Мораторієм проти забудовників. Київрада ухвалила важливе рішення для захисту історичних будівель

Автор: Галина Ворона
18:05 31.08.2021

У столиці ввели мораторій на реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель ХІХ-ХХ століття з метою унеможливлення їх знищення.

Мораторієм проти забудовників. Київрада ухвалила важливе рішення для захисту історичних будівель

Таке рішення було прийнято сьогодні, 31 серпня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання. Рішення підтримали 99 депутатів.

Сам перелік будинків ще формується та оновлюватиметься.

На момент прийняття рішення в ньому 119 будинків, переважна більшість яких дореволюційні. Весь перелік за посиланням.

Як пояснив профільний заступник мера Володимир Прокопів, це рішення унеможливлює знищення будівель, які не мають статусу об’єкту культурної спадщини.

За його словами, мораторій накладається на реконструкцію об’єктів, яким більше 100 років.

Департамент охорони культурної спадщини протягом року вивчатиме ці об’єкти, після чого буде прийматися рішення про занесення чи незанесення їх до відповідних реєстрів. Окремо хочу звернути увагу: перелік об’єктів не є кінцевим”, – пояснив він.

Також Володимир Прокопів зауважив, що прийняття цього рішення є великим кроком для того, щоб ми зберегли історичні об’єкти столиці.

Заступник міського голови – секретаря Київради Володимир Бондаренко нагадав, що за останні три роки КМДА направила до Міністерства культури та інформаційної політики  подання про занесення 1 542 пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, але наразі включено лише 73 об’єкти. 

Неможливо захистити будинки без статусу, досі 1 469 об’єктів не включені до реєстру, тому за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка на засідання Київради внесено цей проєкт рішення на тимчасову заборону (мораторій) на реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель до повного дослідження та визначення історичної та культурної цінності цих об’єктів згідно із Законом України “Про охорону культурної спадщини”. Історичні будівлі необхідно захистити від знищення, адже це архітектурна спадщина України”, – зазначив Володимир Бондаренко.

Останнім часом у столиці нахабно знищили кілька історичних будинків. Один із них – садиба Барбана на вулиці Обсерваторній, 6. 18 липня сюди під’їхала важка техніка, але місцеві жителі її заблокували (ФОТО). Попри спротив активістів наступного дня будівлю ХІХ століття почали руйнувати. Цього ж дня поліція опечатала будівлю, але забудовник все одно продовжив демонтаж і наступного дня зрівняв її з землею. Після цього у поліції відкрили кримінальне провадження, а РНБО зацікавилося знищенням історичної будівлі: садибу Барбана обіцяли відновити, причетних – покарати.

Великий Київ у Google News

підписатися