Модернізація та історія. Як на автовокзалі відновлюють старовинну мозаїку (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
10:38 02.03

На Центральному автовокзалі в Києві, де наразі проходить реконструкція та модернізація, почали відновлювати мозаїчні панно художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельніченка.

Модернізація та історія. Як на автовокзалі відновлюють старовинну мозаїку (ФОТО)

Про це повідомляється на сторінці GurinBrothers – студії братів, що займаються реставрацією творів образотворчого мистецтва. У реставраційних роботах також беруть участь Фонд збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка, київські художники та дизайнери.

Реставраційні роботи почали 19 лютого 2021 року.

“Раді повідомити що наша майстерня розпочала роботи з реставрації декоративного оздоблення приміщень Центрального автовокзалу в місті Києві. Першочерговою задачею безумовно є укріплення аварійних елементів мозаїки з метою недопущення подальших втрат оригінального декору”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в процесі експлуатації будівлі автовокзалу частина мозаїчного оздоблення на колонах була втрачена, а місця втрат закладалися різними типами плитки і на різний розчин. Далеко не завжди є можливість за архівними матеріалами точно відтворити декор в місцях втрат.

“Було прийнято рішення про збереження неавторських, пізніх вставок на колонах – як свідчення часу, всіх тих років що пройшли з моменту створення мозаїки”, – розповідають реставратори.

Однією з цікавих особливостей мозаїки всередині приміщень автовокзалу є те, що вона майже повністю виконана з керамічної глазурованої плитки. Однак з першого погляду здається ніби це смальта – більш дорогий і багатий за фактурою і кольором матеріал. Задача реставраторів – зберегти оригінальний, первісний вигляд декору.

Найбільш цінною частиною оздоблення приміщень автовокзалу є авторські панно – частина з них вже відреставрована. До завершення ремонтних робіт мозаїки будуть захищені від пилу, бруду і механічних пошкоджень, щоби радувати око відвідувачів після початку експлуатації об’єкту в повному обсязі.

Нагадаємо, у березні минулого року пакет акцій «Київпассервісу» продали компанії «Бастіон-Груп» за 230 мільйонів гривень, в тому числі і центральний автовокзал. Згодом новий власник заявив про наміри модернізувати будівлю центрального автовокзалу на Деміївській площі, щодо питання збереження мозаїк вдалося досягти компромісу.

Вже навесні оновлений Центральний автовокзал на Деміївській площі у Києві прийматиме пасажирів – з комфортним очікуванням та фудкортами (ФОТО). Крім того, тут буде готель (ФОТО).

Як повідомлялося, на Майдані з’явиться скульптура зі зруйнованих радянських мозаїк.

Великий Київ у Google News

підписатися