На Майдані з’явиться скульптура зі зруйнованих радянських мозаїк

Автор: Марія Супрун
13:37 21.02

Біля Майдану Незалежності з’явиться монументальна скульптура, що складатиметься з елементів зруйнованих радянських мозаїк з усієї України.

На Майдані з’явиться скульптура зі зруйнованих радянських мозаїк Фото: @artemiy.kostyuk

Проект називається «Культурний ландшафт» та покликаний зупинити руйнування радянських мозаїк і звернути увагу на те, як багато їх уже втрачено, повідомляється на сторінці проекту в Facebook.

Над скульптурою працюватимуть художниця Жанна Кадирова (її “промінь світла” можна побачити на Пейзажній алеї) та спільнота активістів-пам’яткоохоронців. 

“Ми плануємо віднайти та зібрати пошкоджені мозаїки з різних регіонів України, разом з історіями їх створення і руйнування. Це буде своєрідний меморіал знищеному мистецтву, а водночас — спільнотворення заради збереження культурної спадщини”, – кажуть автори проекту.

Зазначається, що сьогодні в Україні існує кілька тисяч творів українського радянського монументально-декоративного мистецтва. Точна кількість невідома, оскільки в офіційному полі досі не існує жодного переліку чи бази даних таких об’єктів. Ніхто не відповідає за їх збереження, відсутні механізми захисту, і тому мозаїки досить швидко зникають. 

Долучитися до створення меморіалу можуть усі поціновувачі монументально-декоративного мистецтва і повідомити про випадки руйнування мозаїк, вітражів, сграфіто. Деталі обіцяють розповісти найближчим часом.

Нагадаємо, в Броварах утеплили школу ціною чергової знищеної мозаїки (ФОТО). А от на центральному автовокзалі збережуть радянську мозаїку під час реконструкції.

Великий Київ у Google News

підписатися