Міст-віадук, стара арка та кладка будинків – про що нагадують залишки Вознесенського яру на Подолі

Автор: Оксана Тупальська
11:53 27.12.2023

Сучасний Вознесенський яр на Подолі - це вулиця з гарадами та складами, а також чагарники на пагорбі з залишками зруйнованих будівель, старою аркою та мостом-віадуком, проїзд яким заборонено. Раніше тут жили люди, були навіть будинки у кілька поверхів.

Вулиці Вознесенський яр відома з кінця ХІХ ст.. Вона спускалася від Вознесенського узвозу до Глибочицької, потопаючи в мальовничій зелені місцевості, відомої, як Кудрявець. Згодом отримала назву Петрівська – у 1907 р. на честь 200-річчя візиту Петра І до Києва, розповідає “Спрага”.
Старі світлини свідчать, що це була вимощена бруківкою вулиця з типовими київськими будиночками. До кінця 80-х тут ще проживали люди, далі будинки з причин аварійності почали один за одним зноситися. До кінця 90-х Вознесенський Яр набув свого сучасного вигляду.
Найбільш вцілілою згадкою про колишню вулицю нині є міст-віадук, під яким починається Вознесенський Яр. Мостом проходить вулиця Кудрявська. Рух автівок по ньому з огляду на вік конструкції заборонено.
Проектував цей міст архітектор Володимир Безсмертний — автор відомого Будинку з Котами на Гоголівській, 23 та вічнозеленого Будинку з Ірисами по вул. Юрія Іллєнка, 8.
Раніше “ВК” розповідав, що наприкінці 19-го століття на місці сучасної Європейської площі була так звана Кінна площа. У 1851 році будівлю театру розібрали та побудували готель “Європа”. Тоді і площу назвали Європейською.

Останні новини