Мінус зелені карти в метро та підвищення пенсійного віку. Які ще зміни чекають з 1 квітня

Автор: Галина Ворона
09:11 01.04

Другий весняний місяць принесе підвищення пенсійного віку для жінок. Також українців почнуть штрафувати за вилов риби і гучні звуки в лісах. Крім цього, дозволять розганятись до 80 км на деяких вулицях, запустять нові послуги в “Дії” та швидку допомогу на вертольотах. Киянам же відсьогодні доведеться переходити із зелених карт в метро на інші види оплати.

Мінус зелені карти в метро та підвищення пенсійного віку. Які ще зміни чекають з 1 квітня

Пенсія і перерахунок 

Жінки, які народились до 1 квітня 1961 року, в 2021 році вже не зможуть вийти на пенсію з 59,5 років. З 1 квітня вік виходу на пенсію складе 60 років.

З 1 квітня підвищать і розмір виплати, і надбавку за стаж для тих, хто продовжує працювати після виходу на пенсію, тобто заробив 2 роки додаткового стажу:

 • якщо виконали вимоги щодо стажу (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) – пенсію підвищують на 2% прожиткового мінімуму (надбавка за стаж, 35,3 грн);
 • сам розмір “чистої” пенсії збільшується на 2%. Наприклад, якщо ваш розрахунковий розмір пенсії становить 5000 грн, то після 24 місяців додаткового стажу підвищення складе 100 грн.

Нові цифрові сервіси “Дії”

 • Дія ID. За декілька кліків у смартфоні можна буде отримати електронний підпис. Українці зможуть підписувати документи завдяки смартфону, отримувати адміністративні та фінансові послуги онлайн.
 • Зміна місця реєстрації онлайн (найпопулярніша послуга в Україні). Ще наприкінці 2020 прийняли постанову, яка впроваджує експериментальний проєкт з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання в електронному форматі.
 • Будівельні онлайн-послуги — початок виконання будівельних робіт та введення в експлуатацію об’єктів класу СС2 та СС3.
 • Автоматична реєстрація бізнесу — автоматична реєстрація послуг для ФОП онлайн. Готуються відповідні зміни до законодавства про реєстрацію ФОП без участі реєстратора.
 • Електронний лікарняний. Заміна паперового лікарняного на електронний листок непрацездатності.
 • Податкові онлайн-послуги. Оптимізація та переведення в Дію послуг кабінету платника податків.

1 квітня не можна турбувати мешканців лісів і водойм

У водоймах стартує сезон нересту, тому від сьогодні заборонено промислове рибальство, підводне полювання та змагання зі спортивного рибальства. Ну а ті, хто без риболовлі ніяк, зможуть ловити рибу на вудку з берега – щоправда, вага вилову обмежена.

У лісах від сьогодні не можна галасувати. У квітні-травні у пташок та диких тварин розпочинається період розмноження, з’являються дитинчата. Сторонній шум та галас може налякати малюків та їхніх батьків і навіть змусити дорослих особин залишити гніздо чи нору. Щоб не турбувати їх, щороку з 1 квітня по 15 червня в Україні запроваджується сезон тиші – забороняється проводити заходи, які можуть стати джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Метро Києва

Відсьогодні термінали в столичному метро не прийматимуть до оплати зелені карти.

Сплатити за проїзд у громадському транспорті можна за допомогою:

 • Kyiv Smart Card;
 • безконтактною банківською карткою будь-якої платіжної системи;
 • мобільних додатків (Google Pay, Apple Pay, Kyiv Smart Сard).
 • разовим квитком з QR-кодом (паперовим або електронним).

Щоб скористатися е-квитком, можна придбати одноразовий QR-квиток або картку Kyiv Smart Card із можливістю поповнювати її поїздками зі знижкою.

Швидка допомога на вертольотах

1 квітня в Україні запускають пілотний проєкт аеромедичної евакуації і при наданні екстреної медичної допомоги людина отримає лікарську допомогу або буде доставлена в медзаклад з будь-якого, навіть найвіддаленішого куточка країни. Щоправда на Київ і область цей проєкт пошириться аж в травні.

Розганятись чи не розганятись?

З 1 квітня на семи вулицях Києва мала зрости швидкість руху до 80 км/год, через що кияни збирались пікетувати КМДА на… велосипедах. Але як показало обстеження, жодна з вулиць не відповідає повністю необхідним критеріям для підвищення швидкості, тому у столиці ніде не дозволили розганятись до 80 км/год. Схоже на першоквітневий жарт, але вже сьогодні влада передумала і “через суспільний резонанс” вирішила все ж дозволити на семи ділянках ганяти 80 км/год.

Великий Київ у Google News

підписатися