Не розганятись! Сезонного підвищення швидкості у Києві не буде

Автор: Галина Ворона
16:45 31.03.2021

З 1 квітня у на семи вулицях Києва мали підвищити швидкість руху до 80 км/год, але цьому не бути.

Не розганятись! Сезонного підвищення швидкості у Києві не буде
оренда квартири Київ
 
Як повідомив директор Центру організації дорожнього руху Віктор Черній, таке рішення прийнято, тому що жодна з вулиць не відповідає повністю необхідним критеріям. 

За його словами, відповідні фахівці обстежили вулиці, де із 1 квітня до 1 листопада планували дозволити розганятись до 80 км/год, і воно показало, що жодна з вулиць не відповідає повністю необхідним критеріям.

Віктор Черній наголосив, що на цих вулицях високий рівень аварійності та тяжкості наслідків ДТП. Окрім того, на вулицях дозволений велосипедний рух, а проти підвищення дозволеної швидкості рухи виступає велоспільнота. Вздовж таких вулиць розміщені заклади масового відвідування громадян, зупинки громадського транспорту (без заїзних кишень) тощо.

Тут варто взяти до уваги, що Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність лише при перевищенні встановленої швидкості руху більше ніж на 20 км/год. Ще 2 км/год є технічною похибкою, яка не враховується при фіксації швидкості відповідним обладнанням. Отже фактично мова іде про дозвіл рухатися із швидкістю до 102 км/год у населеному пункті! А на ці вулиці припадає третина усіх загиблих та п’ята частина всіх травмованих у ДТП в Києві за 3,5 роки. Це 182 смерті та 1789 травмованих. Такі висновки велоспільноти міста, що спираються на офіційні дані Патрульної поліції”, – пояснив він свою позицію.

Головний дорожник столиці нагадав, що відповідно до ст. 27 Закону України “Про дорожній рух”, зміни в організації дорожнього руху з метою підвищення інтенсивності руху транспортних засобів за рахунок зниження безпеки дорожнього руху не допускаються. А Стратегія розвитку м. Києва до 2025 року передбачає зниження смертності на столичних дорогах на 50%.

Саме місто відповідальне за організацію дорожнього руху та безпеку на столичних дорогах, а поліція, у свою чергу, вже контролює дотримання правил. В європейських країнах взагалі є тенденція до зниження дозволеної швидкості руху на вулицях міст до 30 км/год. Місто не може дозволити собі ризикувати життям киян та піднімати дозволену швидкість руху, коли умови для цього відсутні”, – підсумував Віктор Черній.

Читайте також: Нові штрафи за порушення ПДР вступили в дію: що очікує водіїв (ІНФОГРАФІКА) 

Нагадаємо, від завтра на семи вулицях мали дозволити рухатись зі швидкістю до 80 км/год  (ПЕРЕЛІК). Через це кияни збирались пікетувати КМДА на… велосипедах.

Великий Київ у Google News

підписатися