Будинок Сікорського стане комунальною власністю? Київрада таки звернулась до Кабміну

15:12 13.05

Київрада звернулась до уряду про передачу в комунальну власність міста будинку, в якому жив видатний авіаконструктор Ігор Сікорський. За словами профільного заступника голови КМДА Володимира Прокопіва, пам’ятка національного значення перебуває під загрозою остаточного руйнування та знищення.

Будинок Сікорського стане комунальною власністю? Київрада таки звернулась до Кабміну

Звернення про безоплатну передачу пам’ятки національного значення в комунальну власність підтримали 90 депутатів.

Перед голосуванням профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів закликав колег по Київраді підтримати дане рішення та наголосив, що пам’ятка національного значення перебуває в аварійному стані, під загрозою остаточного руйнування та знищення. Тому потребує робіт із консервації та реставрації.

Він пояснив, що наразі будівля належить державі та перебуває у віданні Міністерства оборони України. Проте балансоутримувач не здійснює відповідних заходів, спрямованих на охорону та збереження пам’ятки.

«Понад 20 років будинок Сікорського держава не може привести до належного стану. Якщо так буде і надалі, ми ризикуємо взагалі залишитися без пам’ятки. Київрада ще у 2017 році підтвердила готовність прийняти будинок у комунальну власність, щоб зберегти будівлю. Проте Уряд затягує цей процес. І моє завдання як відповідального за охорону культурної спадщини столиці домогтися передачі будинку Сікорського на баланс міста та зробити все для його збереження», – зазначив Володимир Прокопів.

Окрім того, заступник голови КМДА підтримує звернення Київради до Кабінету Міністрів України із закликом внести низку об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

«Міністерство культури уже кілька років не може почути міську владу і розглянути можливість занесення до Держреєстру близько півтори тисячі пам’яток. Через незрозуміле затягування об’єкти руйнуються, адже місто не може без відповідних дозволів розпочати реставрацію. Як профільний заступник голови КМДА буду добиватися від Мінкульту якнайшвидше внести відповідні об’єкти до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, аби зберегти культурну спадщину міста », – розповів Прокопів.

Читайте також: Поки Міноборони мовчить, будинок Сікорського може просто рухнути

Нагадаємо, Київ уже давно закликає передати пам’ятку у комунальну власність.

Як повідомлялося, прогулятись будинком Сікорського можна онлайн.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...