Мінкульт має скасувати наказ щодо Дачі з мезоніном та врятувати будівлю від забудови

Автор: Любава Лисичкіна
21:46 06.05

Мінкульт може скасувати свій наказ, яким відмовився надати статус пам’ятки 120-річній будівлі і внесті-таки цей особняк до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

Мінкульт має скасувати наказ щодо Дачі з мезоніном та врятувати будівлю від забудови

Про це повідомляє  “Інтерфакс-Україна” з посиланням на директора Департамента охорони культурної спадщини КМДА Олександра Никоряка.

Мова йде про будівлю, по пр.Перемоги, 130/1, відому як Дача з мезоніном.  Саме тут останнім часом були зафіксовані роботи зі зведення будівельного паркану.   

Як повідомив Никоряк, Департамент охорони культурної спадщини в 2019 році ініціював присвоєння цьому будинку дому статусу пам’ятки місцевого значення. Всі документи, включаючи облікову документацію, історичну довідку, фотофіксацію – були передані в Міністерство культури. Однак міністерство, за словами посадовця,  не побачило цінності в 120-річному особняку і відмовилося вносити до реєстру. 

Наказом Міністерства культури від 28 грудня 2019 року №975 особняк був визнаний таким, що “не відповідає критеріям” на підставі рецензій членів Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Н. Дьоміна і Е.Сердюк.

 Як відомо, Дача з мезоніном – це   колишній дачний будинок, одна із кількох збережених пам’яток дачної архітектури на Святошині. За визначенням дослідників, будівля — зразок первісної дачної забудови в Києві початку ХХ сторіччя.

 Директор  Департаменту міського благоустрою КМДА Тимур Ткаченко повідомив, що  роботи по встановленню огорожі  зупинялися  інспекторами. 

До слова,  кілька тижнів тому у столиці фактично знищили старовинний будинок Уткіна на вул. Симона Петлюри. Активісти викликали поліцію, яка розпочала розслідування

Великий Київ у Google News

підписатися