Мінцифри та ЮНІСЕФ запустили серіал про медіабрехню під час пандемії

Автор: Тетяна Сененко
10:44 24.02

Міністерство цифрової трансформації спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) презентували безкоштовний освітній серіал “Медіаграмотність у часи пандемії”

Мінцифри та ЮНІСЕФ запустили серіал про медіабрехню під час пандемії
Про це повідомила пресслужба Мінцифри.

Як свідчить дослідження USAID, понад 80% українців чули фейкові новини про COVID-19. 

“Пандемія демонструє, якою у буквальному сенсі небезпечною для життя може бути дезінформація і як швидко вона поширюється. Уміння аналізувати інформацію стає життєво необхідною навичкою”, – наголосили у пресслужбі.

У пресслужбі зазначили, що навчальний курс розрахований на молодь, адже молоді люди багато часу проводять в інтернеті та щодня можуть стикатись з дезінформацією. При цьому, за даними опитування U-Report, лише 13,7% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію.

Це 6 міні-серій, які охоплюють теми:
1. Які головні прийоми медіаманіпуляції
2. Чи варто довіряти блогерам
3. Хто такі псевдоексперти
4. Як не стати послідовником безглуздих теорій змов
5. Які є інструменти для перевірки будь-якого типу контенту

Участь в освітньому серіалі взяли українські зірки: Джеррі Хейл, Аліна Паш, Алла Костромічова, Анна Трінчер, Костя Клепка, Даша Квіткова, а ведучим серіалу став Нікіта Добринін.

В кожній серії зірки досліджують власну здатність відрізнити правду і фактаж від брехні, фейків і маніпуляцій, як би «красиво» вони не були подані.

Нагадаємо, сьогодні в Україні починається вакцинація.

Нагадаємо, Максим Степанов вирішив сам полетів до Індії за вакциною. Згодом він показав відео, як відвантажують першу партію вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне. 

Тим часом вакцину Oxford/AstraZeneca зареєстрували в Україні для екстреного медичного застосування, а МОЗ  запустив портал з питань щодо вакцинації COVID-19. Також, стало відомо які регіони отримають COVID-вакцину першими.

Водночас голова Національної медичної палати України Сергій Кравченкстало стверджує, що  МОЗ зареєструвало вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) з порушенням постанови Кабміну.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...